Neurologika

Autor: Leary Timothy

Wydawnictwo: Okultura


  • Wydawca: Okultura
  • Stron: 100
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Neurologika to psychodeliczna teoria ewolucji, spisana przez prof. Timothy?ego Leary?ego w amerykańskim więzieniu, do którego trafił za głoszenie nieskrępowanej wolności poznawczej i krytykę społeczeństwa militarno-industrialnego.
Wyłożona w niej błyskotliwa choć kontrowersyjna teoria mówi o istnieniu czterech obwodów neurologicznych, które każdy człowiek wykształca w trakcie swego życia oraz trzech kolejnych, dostępnych jedynie tym jednostkom, które nie obawiają się rozwijać świadomości ciała oraz odkrywać nieznane obszary umysłu za pomocą praktyk medytacyjnych, jogicznych i psychofarmakologicznych. Każdy z tych siedmiu etapów ludzkiej przemiany wytwarza formę życia wyraźnie inną od pozostałych faz, podobnie jak gąsienica różni się od motyla, który z niej powstaje. Prof. Leary przygląda się temu, jak dochodzi do ?wdruku? każdego z tych obwodów, a w przypadku negatywnych ?wdruków? omawia jak je przekształcić.

?Neurologika to najważniejsze zapewne dzieło Leary?ego.?
- John Higgs, autor Osaczyłem Amerykę. Timothy Leary


?Kiedy po raz pierwszy natknąłem się na Neurologikę, ta mała książeczka był dla mnie takim samym olśnieniem, jakim dla Giordana Bruna były odkrycia Kopernika: to, co wcześniej wydawało się niejasne, wręcz chaotyczne, nagle nabrało sensu. Chociaż Leary nie zdradził swoich inspiracji, dostrzegłem, iż połączył wszystko, co wartościowe w większości głównych, XX-wiecznych koncepcji psychologicznych, ze wszystkimi, które znam, współczesnymi badaniami nad funkcjonowaniem mózgu, i stworzył z tego piękną, zrozumiałą syntezę.?

- Robert Anton Wilson, autor Kosmicznego spustu, Psychologii kwantowej i Powstającego Prometeusza

Timothy Leary(1920-1996) - amerykański filozof, pisarz, psycholog, twórca harwardzkiego programu badań nad psylocybiną, ikona amerykańskiej kontrkultury lat sześćdziesiątych.

Szczegóły produktu

AutorLeary Timothy
Wymiary15.0x21.0cm
wydawcaOkultura
isbn9788388922565
TłumaczeMisiuna Dariusz
Liczba stron100
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788388922565
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{