Nietakty Mój czas mój jazz

Autor: Komedowa Trzcińska Zofia


Stron328
Wydawca Szelest
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

?Nietakty? to zbiór pasjonujących wspomnień Zofii Komedowej Trzcińskiej, które opracował jej syn, Tomasz Lach. Poza Komedami bohaterami tej opowieści są m.in. Roman Polański, Wiesław Dymny, Piotr Skrzynecki, Jerzy Skolimowski i Marek Hłasko. Zosia Komedowa przeszła przez życie jak huragan. Była piękną kobietą, o wielkim wdzięku i wojowniczym usposobieniu.

Torowała drogę Krzysiowi Komedzie ku sławie, ale walczyła także za cały polski jazz. Jest częścią jego mitu.

PAWEŁ BRODOWSKI, redaktor naczelny Jazz ForumJego muzyka tkwi we mnie. Zdumiewa jej nieprzemijająca nowoczesność i współczesność. Czas dla Komedy i jego twórczości okazał się zaskakująco łaskawy. Właśnie to jest jego największym zwycięstwem.

PAWEŁ SZTOMPKE, dziennikarz i recenzent muzycznyKiedy stawiałam pierwsze kroki na jazzowej scenie, Zosia Komedowa była moim muzycznym, artystycznym aniołem stróżem. I już na zawsze ma w moim sercu wyjątkowe, unikalne miejsce.

URSZULA DUDZIAKZofia Komedowa Trzcińska (1929-2009) - nazywają ją guru polskich jazzmanów. Żona i muza Krzysztofa Komedy. To dla niej skomponował utwór ?Crazy Girl?. Chętnie potwierdzała: ? Tak, byłam szaloną dziewczyną! Za jej namową Komeda porzucił medycynę na rzecz muzyki.

Była jego menedżerką, konferansjerem, sekretarką, fryzjerką i krawcową? Komeda w listach z Hollywood pisał do niej z przekorą ?Kochany Szefie!?. Zofia Komedowa zmarła? w 2009 roku na atak serca, 40 lat po swoim mężu.

Szczegóły produktu

isbn9788365381002
Językipolski
Waga0.34 kg.
AutorKomedowa Trzcińska Zofia
Liczba stron328
wydawcaSzelest
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Rok wydania2015
Kod paskowy9788365381002
Wymiary13.5x20.5cm

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{