Nowy car

Autor: Lee Myers Steven

Wydawnictwo: Sonia Draga


  • Oprawa: Plastikowa
  • Wydawca: Sonia Draga
  • Stron: 1

Opis produktu

Napisana z wielkim rozmachem, kompletna biografia aktualnego prezydenta Rosji, która śledzi jego losy od spowitego tajemnicą, pozbawionego wygód dzieciństwa aż do dzisiejszych czasów, kiedy jest jednym z najbardziej konsekwentnych i nieodgadnionych przywódców we współczesnej historii świata. Jej autorem jest były szef moskiewskiej redakcji ?The New York Timesa?.
W porywającej opowieści o tym, w jaki sposób Putin zdobywał kolejne szczeble władzy, by w końcu zostać prezydentem Rosji, Steven Lee Myers wspomina jego najmłodsze lata przeżyte w skrajnej nędzy w Leningradzie, awanse w hierarchii KGB i wreszcie pełnię władzy. Towarzyszące jego karierze, znane czytelnikowi wydarzenia, takie jak zamach 11 września, wojna w Gruzji w 2008 roku, aneksja Krymu w 2014 roku czy też wciąż trwający konflikt na Ukrainie, zostały ukazane z zupełnie nowej perspektywy.
Książka napisana jest przystępnym językiem i poparta bogatym materiałem źródłowym, adresowana dla wszystkich tych, których interesuje świat, i chcą się dowiedzieć, co nowo odzyskana asertywność Rosji może znaczyć dla jego przyszłości.

Szczegóły produktu

Językipolski
AutorLee Myers Steven
OprawaPlastikowa
wydawcaSonia Draga
miejscowoscKatowice
Rok wydania2015
TłumaczePotulny Maciej
Wymiary13.1x19.0
Nośnik głównyCD-MP3
isbn9788379996810
Wydanie1
Tytuł oryginalnyThe New Tsar
Kod paskowy9788379996810
Liczba stron1

Opinie o produkcie


{