O kotach

Autor: Bukowski Charles

Wydawnictwo: Noir Sur Blanc


  • Wydawca: Noir Sur Blanc
  • Stron: 132
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Surowe, a zarazem czułe i zabawne spojrzenie na relacje między kotami i ludźmi jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy.
?Kot to piękny diabeł?.
Koty poruszały czułą strunę w nieprzystępnej duszy Bukowskiego. Były dla niego tajemniczymi czującymi istotami, skrywającymi coś pierwotnego i majestatycznego, zdolnymi jednym palącym spojrzeniem przeniknąć człowieka na wskroś. Bukowski uważał koty za wyjątkową emanację natury, nieuchwytnych posłańców piękna i miłości.
Zbiór ?O kotach? to wynik zadumy Bukowskiego nad jego ukochanymi zwierzętami, ich wytrzymałością i żywotnością. Oddaje im hołd jako wojownikom i łowcom, budzącym grozę i szacunek, gdy trzymają w łapach cały otaczający je świat. ?Kot jest wyłącznie SOBĄ. emanacją nieustępliwych sił natury.?
W tomie tym znajdziemy utwory zabawne, poruszające, surowe, pełne czułości. Bukowski uwiecznia je, gdy domagają się uwagi i jedzenia, polują, dostojnie przechadzają się po klawiaturze jego maszyny do pisania, delikatnie budzą, wbijając pazury w twarz.
Ale nie zapomina też o ich oddaniu i przywiązaniu, łagodności i opiekuńczości, o niezwykłej zdolności do inspirowania.
Przejmujący, ale pozbawiony pretensjonalności zbiór ?O kotach? jest nowym spojrzeniem na tego wyjątkowego pisarza i jego sposób widzenia świata, tym razem z perspektywy zwierząt, które uważał za najdoskonalszych nauczycieli życia.

Szczegóły produktu

AutorBukowski Charles
Wymiary14.5x23.5cm
wydawcaNoir Sur Blanc
isbn9788365613455
Wydanie1
TłumaczeKłobukowski Michał
Liczba stron132
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyOn Cats
Kod paskowy9788365613455
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{