O pochodzeniu łajdaków czyli opowieści z metra

Autor: Wiśniewski Tomasz

Wydawnictwo: Lokator


  • Stron: 96
  • Wydawca: Lokator
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Niezwykła wyobraźnia literacka Wiśniewskiego oddaje hołd Calvino, Borgesowi czy twórcom z grupy OuLiPo. Pozornie zwykła i oswojona rzeczywistość ma swoją absurdalną, groteskową, czasem przerażającą podszewkę. Jego proza to odświeżający powiew niekonwencjonalności.

Tomasz Wiśniewski ? urodzony 1987 r. w Hanowerze. Studiował filozofię, kulturoznawstwo i filologię klasyczną. Przez krótki czas doktorant UAM w Poznaniu, badający historię ezoteryzmu. Aktualnie, jako krytyk literacki, pisze m.in. dla Kultury Liberalnej i Culture.pl.

Joanna Grochocka (Ideyka) ? Rysuje, maluje, czyta, fotografuje, wycina, nakleja i ogląda. Artystka wizualna, autorka ilustracji książkowych i prasowych, plakatów, murali oraz instalacji. Współpracowała m.in. z Wydawnictwem Dwie Siostry, ?Tygodnikiem Powszechnym?, ?Krytyką Polityczną?, ?MaleMENem?, ?Znakiem? czy ?Charakterami?. Jej prace uczestniczyły w licznych projektach i wystawach (m.in. Warszawa, Paryż, Wenecja, Kraków, Padwa, Berlin, Londyn). Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Gdańskim; studiowała grafikę na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka bloga z ilustrowanymi wyimkami z literatury ?Miłość Asteników?. Pochodzi z Sopotu, aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Szczegóły produktu

AutorWiśniewski Tomasz
Kod paskowy9788363056261
Liczba stron96
wydawcaLokator
OprawaMiękka ze skrzydełkami
miejscowoscKraków
Rok wydania2015
Wymiary12.5x19.5cm
Językipolski
isbn9788363056261

Opinie o produkcie


{