Oblicza miłosierdzia

Autor: Kruczyński Dariusz

Wydawnictwo: Jedność


  • Wydawca: Jedność
  • Stron: 168
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Poprzez miłosierdzie sami stajemy się lepsi. Ubogacamy się dobrem dzielonym z potrzebującymi. Miłosierdzie jest prostą drogą do dojrzałości chrześcijańskiej. Dobrze rozumieli to wielcy święci: bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Brat Albert Chmielowski, św. Damian de Veuster, opiekun trędowatych ? oni wszyscy dotknęli Chrystusa w bliźnich. W ich twarzach dostrzegli Jego wierne oblicze. Rozpoznali Go i odpowiedzieli na Jego wołanie o pomoc. Święci i błogosławieni mistrzowie miłosierdzia względem bliźnich ukazują, że miłosierdzie jest sposobem wzrastania w świętości. Niniejsze opracowanie pragnie pomóc w owocnym przeżywaniu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Prezentuje sylwetki świętych, którzy pełnili dzieła miłosierdzia i są wspaniałymi mistrzami uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała.

Odbiorcy:
- pracownicy i wolontariusze Caritas parafialnych oraz innych grup charytatywnych
- wszyscy, którym nieobcy jest los ludzi ubogich, chorych, samotnych i w jakikolwiek sposób potrzebujących pomocy; którzy chcą poszerzyć swą ?wyobraźnię miłosierdzia?
- wszyscy, chcący bliżej poznać sylwetki świętych czyniących miłosierdzie

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
Święci uczą nas, że miłosierdzie ma wiele twarzy, a wyobraźnia miłosierdzia jest nieograniczona. Oni, pełniąc uczynki miłosierdzia, upodobnili się do Chrystusa, Miłosiernego Samarytanina ludzkości i nas zapraszają, byśmy podobnie jak oni pozwolili się porwać miłosiernej miłości. Ujęte w publikacji 23 sylwetki świętych i błogosławionych to tylko przykłady, które pokazują, jak różnorodne i pociągające mogą być oblicza chrześcijańskiego miłosierdzia.

Szczegóły produktu

AutorKruczyński Dariusz
Wymiary16.3x23.6
wydawcaJedność
isbn9788379718696
Liczba stron168
OprawaMiękka
Kod paskowy9788379718696
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{