Opowieści z angielskiego dworu Diana

Autor: Niedżwiedzka Magdalena

Wydawnictwo: Prószyński Media


Wydawca Prószyński Media
Stron408
OprawaZintegrowana

Opis produktu

Druga, po "Karolu", część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles, które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw.
Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, rodzenie się i umieranie miłości, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Trylogia jest pierwszą próbą powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii, i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywnym studium ich życia.
Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii "Królewska heretyczka" i "Maria Skłodowska-Curie" oraz cyklu "Opowieści z angielskiego dworu". Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Szczegóły produktu

AutorNiedżwiedzka Magdalena
Wymiary14.5x21.0cm
wydawcaPrószyński Media
miejscowoscWarszawa
isbn9788381230636
Wydanie1
Liczba stron408
OprawaZintegrowana
Kod paskowy9788381230636
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{