Pamięć zapisana w listach

Autor: Reyes Emma

Wydawnictwo: Czarna Owca


  • Wydawca: Czarna Owca
  • Stron: 256
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

W 1969 roku malarka Emma Reyes wysłała do jednego ze swoich przyjaciół, historyka Germana Arciniegasa, pierwszy z dwudziestu trzech listów, w których opowiada mu o swoim trudnym dzieciństwie. Przyjaciel jest tak głęboko wzruszony bolesnymi wspomnieniami artystki, że postanawia dać listy do przeczytania Gabrielowi Garcii Márquezowi. Zachwycony Márquez zachęca Emmę do dalszego pisania. Korespondencja trwa aż do 1997 roku.
Reyes z niespotykaną szczerością opisuje swoje sieroce dzieciństwo na tle burzliwej historii Kolumbii. Pisze bez użalania się nad sobą, z przenikliwością osoby dorosłej i zarazem z dziecięcą wrażliwością. To idealna pozycja dla wszystkich osób zafascynowanych Ameryką Południową.
Od kiedy pierwsze wydanie Pamięci zapisanej w listach ukazało się w Kolumbii w 2012 r. i zostało wybrane książką roku, nie przestaje wzruszać czytelników na całym świecie.
Poruszyła serca czytelników swą świeżością, umiejętnością odtwarzania minionego świata bez popadania w łatwy kostumbryzm, a także rozwagą, z jaką używa słów. Jednak najważniejsze jest to, że stronice jej tekstu przepojone są głęboko ludzkim i poetyckim tonem.
Piedad Bonet
Czytelnikowi zapada głęboko w duszę to, czego nie dowiaduje się wprost od autorki: ciemne strony Kościoła i bezlitosne zachowanie klas wyższych.
Marianne Ponsford, El Espectador
Historia godna pióra Dickensa. W 2012 roku Pamięć zapisana w listach Emmy Reyes została wybrana książką roku w Kolumbii. Ta książka zasługuje na to, by zostać wpisana w kanon literatury klasycznej.
Dario Jaramillo

Szczegóły produktu

AutorReyes Emma
Wymiary12.3x19.7
wydawcaCzarna Owca
miejscowoscWarszawa
isbn9788380152540
Wydanie1
TłumaczeMróz Maria
Liczba stron256
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyMemoria Por Correspondencia
Kod paskowy9788380152540
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{