Pawlenski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej


  • Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
  • Stron: 294
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Uwagę światowych mediów skupił na sobie po akcji Fiksacja,kiedy to przybił swoją mosznę do moskiewskiego placu Czerwonego, protestując przeciw bierności rosyjskiego społeczeństwa i przeistaczaniu się Rosji w państwo policyjne.Ten radykalny gest artystyczny był tylko kolejnym etapem ścieżki, którą od lat konsekwentnie podąża Piotr Pawlenski.
W performansie Tusza leżał w kokonie wykonanym z drutu kolczastego pod budynkiem lokalnego parlamentu. Wcześniej zaszył sobie także usta w proteście przeciw skazaniu aktywistek z zespołu Pussy Riot, natomiast w ostatniej, jak dotąd, akcjiZagrożenie. Płonące drzwi Łubianki podpalił drzwi owianego złą sławą budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
O tym, kim jest Piotr Pawlenski, o jego akcjach i sztuce mówią w książce: sam artysta, bliscy mu ludzie, a także krytycy i teoretycy sztuki. To pierwszy w języku polskim zbiór rozmów i tekstów, przybliżających postać tego współczesnego artysty. Nie można dziś myśleć o polityczności i radykalizmie sztuki bez jej znajomości.

Szczegóły produktu

Wymiary14.5x20.5cm
Język oryginalnypolski
wydawcaWydawnictwo Krytyki Politycznej
miejscowoscWarszawa
isbn9788365369451
Wydanie1
Liczba stron294
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788365369451
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{