Pawlenski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej


Wydawca Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Stron294
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Uwagę światowych mediów skupił na sobie po akcji Fiksacja,kiedy to przybił swoją mosznę do moskiewskiego placu Czerwonego, protestując przeciw bierności rosyjskiego społeczeństwa i przeistaczaniu się Rosji w państwo policyjne.Ten radykalny gest artystyczny był tylko kolejnym etapem ścieżki, którą od lat konsekwentnie podąża Piotr Pawlenski.
W performansie Tusza leżał w kokonie wykonanym z drutu kolczastego pod budynkiem lokalnego parlamentu. Wcześniej zaszył sobie także usta w proteście przeciw skazaniu aktywistek z zespołu Pussy Riot, natomiast w ostatniej, jak dotąd, akcjiZagrożenie. Płonące drzwi Łubianki podpalił drzwi owianego złą sławą budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
O tym, kim jest Piotr Pawlenski, o jego akcjach i sztuce mówią w książce: sam artysta, bliscy mu ludzie, a także krytycy i teoretycy sztuki. To pierwszy w języku polskim zbiór rozmów i tekstów, przybliżających postać tego współczesnego artysty. Nie można dziś myśleć o polityczności i radykalizmie sztuki bez jej znajomości.

Szczegóły produktu

Wymiary14.5x20.5cm
Język oryginalnypolski
wydawcaWydawnictwo Krytyki Politycznej
miejscowoscWarszawa
isbn9788365369451
Wydanie1
Liczba stron294
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788365369451
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{