Po co nam to było

Autor: Rawik Joanna

Wydawnictwo: Studio Emka


  • Wydawca: Studio Emka
  • Stron: 280
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Po co nam to było
po co nam to było
jeszcze nic się nie zaczęło
a już się skończyło
ledwie zapłonęło
jedną krótką nocą
po co nam to było
po co?

autor tekstu: Jan Zalewski, kompozytor: Adam Skorupka

Joanna Rawik potrafi śpiewać, czego dowiodła w amfiteatrze opolskim i paryskiej Olympii, ale też potrafi pisać i mówić, co artystom sceny dane jest w niewielu przypadkach. W dodatku śpiewa, pisze i mówi w swym drugim języku, jest bowiem poliglotką, co artystom zdarza się dopiero w Hollywood. Ciekaw jestem, jak "Po co nam to było" czytałoby się w ojczystym języku Joanny, języku Eliadego i Ionesco, to jest w języku rumuńskim. Zwłaszcza zaś, jak zabrzmiałby przyimek ?po?.

Piosenka tytułowa książki napisana jest tak, że mogłaby ją śpiewać Edith Piaf. To też pseudonim artystyczny, który przekształcony został w nazwisko. Joanna śpiewa podobnym głosem i z podobną wrażliwością. Ale po swojemu. Tak jak Edith Piaf wie o miłości wszystko.

Książkę "Po co nam to było" skomponowała według reguł recitalu. Recital śpiewa się tak, jak się chce, a nie jak się musi. W recitalu pisanym Joanny zostało trochę miejsca na dwa, trzy akapity - na tajemnice, których lepiej nie dotykać. Tak jest z dobrym koncertem ? coś jeszcze pozostaje, coś nie zostało jeszcze wygrane do końca".

Krzysztof Mroziewicz

Szczegóły produktu

AutorRawik Joanna
Wymiary13.5x20.0cm
wydawcaStudio Emka
miejscowoscWarszawa
isbn9788365068378
Liczba stron280
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788365068378
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{