Poczytam ci, mamo Elementarz

Autor: Ostrowicka Beata


  • Oprawa: Twarda
  • Stron: 160
  • Wydawca: Nasza Księgarnia

Opis produktu

?Poczytam ci, mamo. Elementarz? to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Książka, stworzona zgodnie z zaleceniami metodyków, składa się z trzech etapów:
Pierwszy etap zawiera ilustracyjne przedstawienie bohaterów i ich świata. Najmłodszy czytelnik opowiada, co widzi, a dzięki wsparciu rodzica może uczyć się czytać pierwsze słowa, czyli podpisy znajdujące się na ilustracjach. Pierwszy etap wprowadza czytanie globalne, które można stosować już u najmłodszych dzieci.
Drugi etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą ?Jak się pisze, tak się czyta?, czyli używamy tylko podstawowych liter alfabetu, są one wprowadzane stopniowo od najprostszych do tych trudniejszych jak ą, ę czy ź, ś. W dymkach umieszczone zostały dodatkowo podpowiedzi, jak wybrane wyrazy sylabizować i literować.
Trzeci etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą ?Tak się pisze, a tak się czyta?. Pojawiają się wszystkie litery alfabetu, dwuznaki, a także upodobnienia i udźwięcznienia, które sprawiają liczne trudności początkującemu czytelnikowi, ponieważ wyrazy je zawierające inaczej się pisze, a inaczej czyta.
?Poczytam ci, mamo. Elementarz? opowiada o Antku i Lence, którzy mieszkają w bliź?niaku, o ich rodzinach i kolegach z podwórka, o tym, co lubią, a czego nie oraz wielu innych ciekawych dla wszystkich dzieci sprawach.
Konstrukcja książki z podziałem na etapy zachęca do przechodzenia na kolejne poziomy, dzięki czemu, mamy nadzieję, nauka czytania będzie po prostu dobrą zabawą. Czcionka pierwszych tekstów jest bardzo duża i czytelna, w kolejnych tekstach stopniowo się zmniejsza. Na pierwszych stronach dominują ilustracje, teksty do przeczytania są bardzo krótkie, stopniowo teksty wydłużają się i zajmują więcej miejsca w stosunku do ilustracji, dzięki czemu dziecko, kończąc książkę, samo widzi, jaką drogę przeszło i ile już potrafi.
Beata Ostrowicka ? autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią ?Niezwykłe wakacje?. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci ? ?Miś? i ?Świerszczyk?. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. ?Ale ja tak chcę!? zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; ?Świat do góry nogami? otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję ?Cała Polska czyta dzieciom?. W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie ?Strychowych opowieści?. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce.
Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwa?gę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.
Kasia Kołodziej ? wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, współpracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu? w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www .krolewnakasia.pl.

Szczegóły produktu

OprawaTwarda
Językipolski
Rok wydania2016
Waga0.51 kg.
Wymiary22.0x20.0cm
Kod paskowy9788310127921
isbn9788310127921
Seria cykluPoczytam ci, mamo.
Wydanie1
AutorOstrowicka Beata
Liczba stron160
miejscowoscWarszawa
wydawcaNasza Księgarnia

Opinie o produkcie


{