Podlega dyskusji Eseje

Autor: Hitchens Christopher

Wydawnictwo: Sonia Draga


  • Wydawca: Sonia Draga
  • Stron: 872
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Podlega dyskusji to zbiór esejów Christophera Hitchensa, pierwszy od czasu wydanego w 2004 roku Love, Poverty, and War. Pozwoli bliżej poznać pełnego pasji i sceptycyzmu ducha jednego z najbardziej błyskotliwych pisarzy, powszechnie podziwianego za przejrzystość stylu, przejaw jego metodycznego i pozbawionego uprzedzeń myślenia.
Tematyka esejów jest różnorodna, począwszy od rozważań, dlaczego Charles Dickens był wspaniałym pisarzem, a jednocześnie nieznośnym człowiekiem, przez niepokojącą fantastykę J.G. Ballard i nieprzemijające dziedzictwa Thomasa Jeffersona i George?a Orwella, po ustawiczną agonię antysemityzmu i dżihadu. Hitchens poświęca nawet uwagę kryzysowi finansowemu z 2008 roku i przekonuje, że filozofia Karola Marksa wciąż nie traci na aktualności.
Książka ta jest pomostem między dwoma równoległymi światami kultury i polityki. Pokazuje, jak polityka usprawiedliwia się poprzez kulturę, a kultura ożywia politykę. W taki oto sposób Podlega dyskusji zapewnia Hitchensowi pozycję ? jak to ujął Christopher Buckley ? najwybitniejszego współczesnego eseisty piszącego po angielsku.
?Hitchens ma wyjątkowo szerokie spektrum zainteresowań. To jeden z najbardziej inspirujących myślicieli i najbardziej interesujących pisarzy, nawet wtedy ? a może szczególnie wtedy ? gdy prowokuje?. Bill Keller, New York Times Book Review
?Powiedzieć, że przez ostatnie trzy dekady świat byłby uboższym, nudniejszym i w ogóle mniejszym miejscem bez Hitchensa i jego pisarstwa, byłoby kompletnym banałem z rodzaju tych, jakimi sam autor pogardzał. Byłoby to też prawdą?. John Gray

Szczegóły produktu

AutorHitchens Christopher
Wymiary15.0x21.0cm
wydawcaSonia Draga
miejscowoscKatowice
isbn9788381101103
Wydanie1
TłumaczeMadejski Radosław
Liczba stron872
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyARGUABLY: Essays
Kod paskowy9788381101103
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{