Pokolenie dżihadu

Autor: Ramsauer Petra

Wydawnictwo: Muza


  • Wydawca: Muza
  • Stron: 305
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

?Duży nóż nam wystarczy!? woła Mohammed Mahmoud do swoich zwolenników w Austrii w przesłaniu nagranym na video.
?Kto nie może przybyć do państwa islamskiego, ten powinien dokonywać zamachów we własnym kraju?.
Tysiące młodych ludzi wyjechało z Europy do Syrii, aby włączyć się do dżihadu. Co ich motywuje, aby wejść w szeregi barbarzyńskiej milicji terroru państwa islamskiego i walczyć w krwawej wojnie domowej?
Do państwa terroru przybywają także setki kobiet. Obok pełnienia stereotypowej roli posłusznej ?narzeczonej dżihadu?, wiele z nich uczestniczy aktywnie w zbrodniach ?kalifatu?.
Wyniki śledztwa dziennikarskiego Petry Ramsauer, ekspertki od spraw bliskowschodnich umożliwiają wyjątkowy wgląd w struktury tego ruchu terrorystycznego, który uważany jest za jeszcze bardziej niebezpieczny niż al.-Kaida.
W swojej książce autorka przedstawia także głos byłych dżihadystów,, ekspertów od spraw walki z terroryzmem oraz członków rodzin i przyjaciół sympatyków państwa islamskiego.
Petra Ramsauer, politolog i reporterka z terenów objętych kryzysami, pracuje od 1999 roku jako korespondentka na Bliskim Wschodzie , ostatnio w Libii, Egipcie, Tunezji i Syrii. Materiały do tej książki zbierała wśród członków milicji islamistycznych, oraz głównych ?bazach dżihadystów? w Europie.

Szczegóły produktu

AutorRamsauer Petra
Kod paskowy9788328704558
Rok wydania2016
wydawcaMuza
Wymiary13.5x20.0cm
miejscowoscWarszawa
isbn9788328704558
Wydanie1
Liczba stron305
Językipolski
TłumaczeGrotowicz Viktor
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opinie o produkcie


{