Polska Marynarka Wojenna na Morzu Śródziemnym 1940-1944

Autor: Mariusz Borowiak i Tadeusz Kasperski

Wydawnictwo: Napoleon V


  • Wydawca: Napoleon V
  • Stron: 376
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Kolejna książka Marusza Borowiaka i Tadeusza Kasperskiego przedstawia całościowy obraz działań bojowych okrętów Polskiej Marynarki Wojennej na Morzu Śródziemnym podczas II wojny światowej. Na tym obszarze dynamiczne zmagania silnych flot i lotnictwa obu walczących stron miały znaczący wpływ na losy całej wojny.
Polscy marynarze zasłynęli najbardziej dzięki akcjom bojowym w obronie ważnej strategicznie Malty, zaciekłym bojom z lotnictwem i flotą nawodną oraz podwodną państw Osi, w obronie alianckich konwojów, a także skutecznym zwalczaniu żeglugi nieprzyjaciela. Właśnie na różnych obszarach Morza Śródziemnego odnieśli największe sukcesy wojenne. Godny uwagi jest także udział najsłynniejszych polskich okrętów w najważniejszych operacjach desantowych Aliantów (np. w lądowaniu w Afryce Północnej, na Sycylii czy pod Salerno).
Polacy byli również mocno zaangażowani w działalność wywiadowczo-dywersyjną.
Często cytowane relacje uczestników opisywanych wojennych zmagań przybliżają czytelnikom najważniejszych bohaterów i czynią książkę barwniejszą i ciekawszą. Ponadto autorzy w wielu miejscach podają informacje i opisy zdarzeń, które dotąd nigdzie nie były prezentowane. Książka jest bogato ilustrowana.

Szczegóły produktu

AutorMariusz Borowiak i Tadeusz Kasperski
Wymiary17.1x24.2
wydawcaNapoleon V
miejscowoscOświęcim
isbn9788365746832
Wydanie1
Liczba stron376
OprawaTwarda
Kod paskowy9788365746832
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{