Polska pamięć

Autor: Żaryn Jan

Wydawnictwo: Patria Media


Wydawca Patria Media
Stron366
OprawaMiękka

Opis produktu

Wybitny historyk w książce ?Polska pamięć. O historii i polityce historycznej? po raz kolejny zabiera nas w podróż po historii Polski ? od chrztu Mieszka I, a tym samym całego państwa Polan, przez dyplo­matyczną i militarną walkę o niepodległość ?ojców założycieli? II Rzeczpospolitej po pokolenia Żołnierzy Wyklętych i ?Solidar­ności?. Wzorem swoich ideowych i duchowych mistrzów ? m.in. Romana Dmowskiego i kardynała Stefana Wyszyńskiego ? przy­pomina, że bycie biernym obserwatorem wydarzeń to za mało. Każdy z nas, jak przekonuje prof. Jan Żaryn, ma obowiązki wobec Ojczyzny ? i tej niebieskiej, i tej nad Wisłą.

W publikacji przewija się nieustannie przekonanie Autora, że historia jest nauczycielką życia. Każdy naród ? także, a może przede wszystkim polski ? powinien odrobić lekcję ze swojej przeszłości. Znajomość historii, jak argumentuje prof. Żaryn, pozwala nam uzbroić się w wiedzę i mądrość, dzięki którym le­piej poradzimy sobie z problemami teraźniejszości i wyzwaniami przyszłości.

Jako zwolennik aktywnej polityki historycznej Au­tor odwołuje się do działalności śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jako tego polskiego polityka po 1989 roku, który najpełniej zrozumiał wagę świadomości hi­storycznej i pamięci wspólnej narodu. Profesor Żaryn analizuje politykę historyczną państwa polskiego, głównie w relacjach z są­siadami ? Rosją, Niemcami i Ukrainą. W tym swoistym audycie wskazuje na błędy i zaniechania, ale także postuluje konkretne działania.

Szczegóły produktu

AutorŻaryn Jan
Wymiary15.7x22.8
wydawcaPatria Media
isbn9788393888818
Liczba stron366
OprawaMiękka
Kod paskowy9788393888818
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{