Programowanie aplikacji dla Androida The Big Nerd Ranch Guide

Autor: Phillips Bill, Stewart Chris, Marsicano Kristin

Wydawca: Helion


Wydawca Helion
Stron744
OprawaMiękka

Opis produktu

Android jest systemem stworzonym dla urządzeń mobilnych. Pod jego kontrolą pracują smartfony, tablety, lodówki, telewizory i wszystko wskazuje na to, że internet rzeczy będzie również w dużej części androidowy. Wielu programistów widzi w tym niespotykane dotąd możliwości, jednak pisanie aplikacji dla Androida wcale nie jest łatwym zadaniem. Wielu programistów przekonało się, że sama umiejętność kodowania nie jest wystarczająca. Biegłe poruszanie się po tym środowisku wymaga opanowania licznych nowych koncepcji i technik. Innymi słowy, rozpoczynając naukę programowania dla Androida, trzeba nastawić się na intensywną naukę wielu nowych rzeczy w krótkim czasie!

Jeśli umiesz pisać zorientowany obiektowo kod w Javie i postanowiłeś zacząć tworzyć aplikacje dla Androida, wziąłeś do ręki odpowiednią książkę. Jest to praktyczny, przystępnie napisany przewodnik, który bezboleśnie przeprowadzi Cię przez trudności, jakie napotyka właściwie każdy początkujący programista aplikacji dla Androida. Opisano tu podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem projektu i używaniem aktywności, układów oraz intencji jawnych i niejawnych. Pokazano, jak korzystać z fragmentów, tworzyć menu i jak pracować na plikach multimedialnych. Przede wszystkim zaś przedstawiono wszystkie ważne szczegóły projektowania i rozwijania aplikacji mobilnej.

W książce poruszono wiele zagadnień, między innymi:

środowisko pracy i zasady projektowania aplikacji,
obsługa wbudowanego aparatu fotograficznego i dotykowości,
architektura MVVM i mechanizmy wiązania danych,
testowanie aplikacji,
animacje w Androidzie,
usługa lokalizacji i korzystanie z map.
Autorzy są ekspertami i instruktorami z firmy Big Nerd Ranch, która specjalizuje się w rozwijaniu innowacyjnych aplikacji mobilnych.

Android ? zaprogramuj przyszłość!

Bill Phillips jest współtwórcą i instruktorem serii szkoleń Big Nerd Ranch Android Bootcamp. Jest również wykładowcą, prowadzi bloga, lubi dobrą literaturę, komponuje muzykę i pisze książki.

Chris Stewart jest kierownikiem zespołu do spraw Androida. Zawsze dąży do perfekcji w tym, co robi. W wolnym czasie chodzi po górach i podróżuje.

Kristin Marsicano jest deweloperem aplikacji dla systemu Android. Jest pasjonatem nauki i rozwoju oprogramowania. W wolnych chwilach gotuje, zajmuje się jogą lub po prostu uczy się czegoś nowego.

Szczegóły produktu

AutorPhillips Bill, Stewart Chris, Marsicano Kristin
Wymiary17.0x23.2
Język oryginalnyangielski
wydawcaHelion
miejscowoscGliwice
isbn9788328336360
Wydanie3
TłumaczeKowalczyk Grzegorz
Liczba stron744
OprawaMiękka
Tytuł oryginalnyAndroid Programming
Kod paskowy9788328336360
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{