Przedziwna śmierć Europy

Autor: Murray Douglas

Wydawnictwo: Zysk i S-ka


  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Stron: 434
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Dlaczego Stary Kontynent popełnia samobójstwo?
Spadająca stopa urodzin, masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to, że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa, które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.
Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych, ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu. Przedziwna śmierć Europy zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie, o miejscach, do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają, a także tych, które ich nie akceptują.
Na każdym etapie Murray cofa się o krok, aby objąć spojrzeniem szersze kwestie, które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego, od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu, wolta Angeli Merkel w kwestii migracji, brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina, Paryża, Skandynawii, na Lampedusę i do Grecji, wszędzie odkrywając chorobę, która toczy europejską kulturę od środka, a także słuchając historii ludzi, którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.
?Jest to niezwykle ważna książka, której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie?.
Sir Roger Scruton
Jeden z największych bestsellerów literatury faktu w Europie tego rok.

Szczegóły produktu

AutorMurray Douglas
Wymiary14.0x20.5cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaZysk i S-ka
miejscowoscPoznań
isbn9788381161916
Wydanie1
TłumaczeBieroń Tomasz
Liczba stron434
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyThe Strange Death of Europe
Kod paskowy9788381161916
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{