Pytanie o wspólnotę

Autor: Kwaśniewska Monika

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego


Wydawca Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron394
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Bohaterowie pracy należą do innych pokoleń, realizują zdecydowanie odmienną estetykę sceniczną i inaczej komunikują się z widzami, nie wystawiają tych samych sztuk i kierują zespołami artystycznymi w innym czasie i w innych miastach. Autorce udało się jednak w bardzo interesujący sposób tak omówić ich stosunek do ?wspólnoty narodowej?, żeby ukazać historyczną zmienność tego pojęcia, czynniki warunkujące jego performatywną istotę. A ponadto wnikliwie przedstawić skomplikowane relacje między tak rozumianą wspólnotą a komunikacją w teatrze i jej inscenizacyjno-estetycznym wymiarem?.
Z recenzji prof. dr hab. Małgorzaty Sugiery

?Spór wokół Narodowego Starego Teatru skłonił historyków teatru, krytyków, publicystów i dziennikarzy do ponownego przemyślenia idei teatru narodowego. Naprzeciw tej dyskusji wychodzi teraz Monika Kwaśniewska z przemyślaną rozprawą naukową, która pogłębia i porządkuje podjętą refleksję?.
Z recenzji dr. hab. Jacka Kopcińskiego, prof. UKSW

?Doprawdy nieczęsto się zdarza, aby rozprawa naukowa pozostawała w tak bliskim związku z bieżącym życiem teatralnym i jednocześnie z życiem publicznym, co więcej, aby tak udatnie łączyła konieczny dystans badawczy z silnym zaangażowaniem osobistym, tak trafnie diagnozowała stan emocji zbiorowych, tak wszechstronnie rozpatrywała konstelację nawarstwiających się okoliczności. Największą zdobyczą pracy są świetnie uargumentowane rewizje interpretacyjne, poprzedzone precyzyjnymi analizami przedstawień i przenikliwymi analizami recenzji jako przejawów dyskursu publicznego?.
Z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Majchrowskiego

Szczegóły produktu

AutorKwaśniewska Monika
Wymiary16.0x24.0cm
wydawcaWydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
isbn9788323341208
Liczba stron394
OprawaMiękka ze skrzydełkami
PodytułJerzy Grzegorzewski i Jan Klata
Kod paskowy9788323341208
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{