Python Uczenie maszynowe

Autor: Raschka Sebastian

Wydawca: Helion


Wydawca Helion
Stron416
OprawaMiękka

Opis produktu

Uczenie maszynowe, zajmujące się algorytmami analizującymi dane, stanowi chyba najciekawszą dziedzinę informatyki. W czasach, w których generuje się olbrzymie ilości danych, samouczące się algorytmy maszynowe stanowią wyjątkową metodę przekształcania tych danych w wiedzę. W ten sposób powstało wiele innowacyjnych technologii, a możliwości uczenia maszynowego są coraz większe. Nieocenioną pomoc w rozwijaniu tej dziedziny stanowią liczne nowe biblioteki open source, które pozwalają na budowanie algorytmów w języku Python, będącym ulubionym, potężnym i przystępnym narzędziem naukowców i analityków danych.

Niniejsza książka jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce rozwinąć swoją wiedzę o danych naukowych i zamierza w tym celu wykorzystać język Python. Przystępnie opisano tu teoretyczne podstawy dziedziny i przedstawiono wyczerpujące informacje o działaniu algorytmów uczenia maszynowego, sposobach ich wykorzystania oraz metodach unikania poważnych błędów. Zaprezentowano również biblioteki Theano i Keras, sposoby przewidywania wyników docelowych za pomocą analizy regresywnej oraz techniki wykrywania ukrytych wzorców metodą analizy skupień. Nie zabrakło opisu technik przetwarzania wstępnego i zasad oceny modeli uczenia maszynowego.

W tej książce:

podstawowe rodzaje uczenia maszynowego i ich zastosowanie,
biblioteka scikit-learn i klasyfikatory uczenia maszynowego,
wydajne łączenie różnych algorytmów uczących,
analiza sentymentów ? przewidywanie opinii osób na podstawie sposobu pisania,
praca z nieoznakowanymi danymi ? uczenie nienadzorowane,
tworzenie i trenowanie sieci neuronowych.
Uczenie maszynowe ? odkryj wiedzę, którą niosą dane!

Sebastian Raschka jest ekspertem w dziedzinie analizy danych i uczenia maszynowego. Obecnie przygotowuje doktorat na Michigan State University z metod obliczeniowych w biologii statystycznej. Biegle posługuje się Pythonem. Raschka bierze również udział w różnych projektach open source i wdraża nowe metody uczenia maszynowego. W wolnym czasie pracuje nad modelami predykcyjnymi dyscyplin sportowych. Jeżeli nie siedzi przed monitorem, chętnie uprawia sport.

Szczegóły produktu

AutorRaschka Sebastian
Wymiary17.0x23.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaHelion
miejscowoscGliwice
isbn9788328336131
TłumaczeSawka Krzysztof
Liczba stron416
OprawaMiękka
Tytuł oryginalnyPython machine learning
Kod paskowy9788328336131
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{