Rabbi który odnalazł Mesjasza

Autor: Gallups Carl

Wydawnictwo: Nowe Media


Wydawca Nowe Media
Stron228
OprawaMiękka

Opis produktu

Trzy największe światowe religie monoteistyczne oczekują nadejścia Mesjasza: chrześcijanie ? powrotu Jezusa Chrystusa, muzułmanie ? pojawienia się Mahdiego, a Żydzi tego, że Maszijah Ben-Dawid wreszcie zacznie sprawować rządy w Jerozolimie.

Historia Icchaka Kaduriego i Jego przepowiedni czasów ostatecznych wstrząsnęła ortodoksyjnym judaizmem i tę właśnie historię przytacza Carl Gallups, próbując jednocześnie rozwikłać niejasności i sprzeczności związane z pozostawioną przez Kaduriego tajemniczą notatką.
Zmarły w 2006 roku rabbi Icchak Kaduri roku był jednym z najbardziej znanych i kochanych nauczycieli w całej historii narodu izraelskiego. Pod koniec swego długiego życia zaczął on mówić o swym rzekomym spotkaniu z Mesjaszem, nie chcąc jednak zdradzić tożsamości tegoż. Obiecał rozwiązanie zagadki nie wcześniej niż w rok po swojej śmierci. Odkrycie treści pozostawionej przez rabina notatki w tym samym stopniu stało się wyjaśnieniem zagadki, co powstaniem całej serii nowych pytań, na które niełatwo znaleźć odpowiedzi.

Co się za tym wszystkim kryje? Dlaczego rabin nie wypowiedział się wprost?

Z jakiegoś powodu stuośmioletni rabin Kaduri, jeden z najbardziej znanych nauczycieli ogłosił coś, co zaszokowało całe społeczeństwo Izraela. Z jakiegoś powodu nie wahał się narazić na niebezpieczeństwo całej spuścizny swego długiego życia.

Szczegóły produktu

AutorGallups Carl
Wymiary16.0x22.7
wydawcaNowe Media
Liczba stron228
OprawaMiękka
Kod paskowy9788377520543
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{