Rekin z parku Yoyogi

Autor: Bator Joanna

Wydawca: Biblioteka Akustyczna


Wydawca Biblioteka Akustyczna
OprawaDigipack

Opis produktu

Joanna Bator wraca w swoim pisarstwie do Japonii, której poświęciła swój debiutancki zbiór esejów Japoński wachlarz. Choć jest teraz znacznie bogatsza w doświadczenia i wiedzę o kraju oraz jego mieszkańcach, nie utraciła wrażliwości na głęboką odmienność kulturową.
Autorka zabiera czytelnika do miejsc, o jakich nie można przeczytać w folderach biur podróży i przewodnikach turystycznych. Wraz z nią wkraczamy do lasu samobójców w Aokigaharze, wyprawiamy się do opuszczonego miasteczka Nichitsu będącego ulubionym celem eksploratorów ruin i wdzieramy się do Akihabary, twierdzy otaku, zamkniętych w sobie fanów japońskiej popkultury. Również parki, kaplice, herbaciarnie, małe bary w peryferyjnych dzielnicach i wielkie sklepy w ekskluzywnej Shibuyi stają się fascynującym tematem antropologicznych i filozoficznych dociekań.
Prawdziwym tematem Rekina z parku Yoyogi zawsze są jednak ludzie ? mieszkańcy Japonii z ich umiejętnością kontemplacji świata, wyjątkowo chłonną i twórczą kulturą oraz siłą, która pozwala im się podnieść nawet po tak dramatycznych wydarzeniach, jak trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu w marcu 2011 roku.

Czyta Anna Dereszowska

Szczegóły produktu

AutorBator Joanna
Sztuk nośnika1
Wymiary13.5x18.5cm
wydawcaBiblioteka Akustyczna
isbn9788378781448
Nośnik głównyCD-MP3
OprawaDigipack
czas_trwania7:16:00
Kod paskowy9788378781448
Rok wydania2014
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{