Resortowe togi

Autor: Marosz Maciej

Wydawnictwo: Editions Spotkania


  • Wydawca: Editions Spotkania
  • Stron: 426
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Obecnie istnieje państwo prawników, a nie państwo prawa. ?Nadzwyczajna kasta? stoi ponad prawem, przeciwko obywatelom i interesowi publicznemu. Przeprowadzona w książce diagnoza wymiaru sprawiedliwości potwierdza konieczność wprowadzenia gruntownych zmian zasad jego funkcjonowania in wymiany całych składów instytucji prawnych państwa. Wymiar sprawiedliwości, utworzony po wojnie w kontrolowanej przez Sowietów Polsce jako jeden filarów komunistycznej władzy, do dziś nie uległ przemianom. To rękami prawników udaremniono rozliczenie z komunizmem. Przedstawiając funkcjonowanie systemu prawnego III RP, autor nie mógł pominąć najnowszej historii resortu sprawiedliwości, w którym obsada ministerstwa układa się w ciąg agentów bezpieki komunistycznego państwa. Nakreślił również mechanizm kooptacji młodych kadr prawniczych tego porównywalnego z mafijnym systemu.
Podstawowymi źródłami informacji w książce są akta IPN, 6-letnie doświadczenie z setek procesów przed Sądem Najwyższym, sądami niższych instancji czy Trybunałem Konstytucyjnym oraz zbierane przez wiele lat w parlamencie i innych instytucjach państwowych materiały dziennikarskie.

Maciej Marosz ukończył wydziały: matematyki PW, filozofii UW i grafiki ASP. Jest dziennikarzem ?Gazety Polskiej?, ?Gazety Polskiej Codziennie? (od jej powstania) oraz portalu Niezalezna.pl. Wraz z Dorotą Kanią i Jerzym Targalskim stworzył serię książkową ?Resortowe dzieci?.

Szczegóły produktu

AutorMarosz Maciej
Wymiary16.1x23.5
wydawcaEditions Spotkania
miejscowoscWarszawa
isbn9788379653645
Wydanie1
Liczba tomów1
Liczba stron426
OprawaMiękka
Kod paskowy9788379653645
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{