Rotmistrz Witold Pilecki

Autor: Strękowska-Zaremba Małgorzata

Wydawnictwo: RM


  • Wydawca: RM
  • Stron: 96
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Urodził się w 1901 roku w Ołońcu na północy Imperium Rosyjskiego w Karelii. Polski nie było wtedy na mapach. Jednak mama Ludwika i tata Julian bardzo dbali, by Witold i jego rodzeństwo pamiętali, że są Polakami, i nie dali się wynarodowić. Gdy Witek podrósł i poszedł do szkoły w Wilnie, wstąpił też do drużyny skautów ? przygotowywał się do walki z zaborcą, pilnie uczył się taktyki wojskowej, czytania map, hartował ciało i ćwiczył siłę woli. Wkładał w to całe serce.
Witold Pilecki zawsze powtarzał, że "jak coś robisz, rób dobrze".
Dlatego odważnie stanął do walki o niepodległość Polski w czasie pierwszej wojny światowej i podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Nie wahał się także wtedy, gdy ojczyzna potrzebowała go po raz kolejny ? na pięknej karej klaczy Bajce ruszył na czele kawalerzystów bronić Polski przez wrogami w 1939 roku, a potem dobrowolnie został więźniem Oświęcimia ? niemieckiego obozu śmierci. Choć było mu ciężko i ponosił porażki, walczył do końca.

Z tej książki dowiesz się, jak żył i o co walczył rotmistrz Witold Pilecki. Kim byli jego przodkowie? Jak spędzał wakacje u dziadków w Sukurczach? Co robił w Wilnie? Jaką tajną misje otrzymał od dowódców Armii Krajowej? W jaki sposób stał się bohaterem narodowym?

Szczegóły produktu

AutorStrękowska-Zaremba Małgorzata
Wymiary14.0x20.5cm
wydawcaRM
miejscowoscWarszawa
isbn9788377736142
Wydanie1
Liczba stron96
Seria cykluPOLSCY SUPERBOHATEROWIE
OprawaTwarda
PodytułPolscy superbohaterowie
Kod paskowy9788377736142
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{