S-War

Autor: Stojanović Saša

Wydawnictwo: Sarem


  • Wydawca: Sarem
  • Stron: 356
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

W roku 1998 na zapomnianych przez Boga Bałkanach dochodzi do wybuchu kolejnego konfliktu zbrojnego. Tym razem świat dowiaduje się o krwawych starciach w Kosowie pomiędzy Albańczykami z Wyzwoleńczej Armii Kosowa a Armią Jugosłowiańską.
W tym czasie młody pacyfista dostaje powołanie do armii. Zostawia ciężarną żonę, oczekującą pierworodnego dziecka i udaje się na front, aby bronić znienawidzonego przez siebie reżimu Slobodana Miloszewicia.
Jakie były jego dalsze losy? Czy zginął jak ponad tysiąc innych żołnierzy? A może zaginął bez śladu jak ponad dziesięć tysięcy cywilów?
Na poszukiwanie ?Czarliego?, a raczej prawdy o nim, wyruszają Ewangeliści: Mateusz, Marek, Łukasz, Jan oraz Maria Magdalena i Judasz. Objuczeni kamerami i dyktafonami przemierzają bałkańskie wioski i miejsca, gdzie przechodziła linia frontu, odwiedzają koszary, a wszystkich napotkanych przepytują o żołnierza w charakterystycznych żółtych butach. Trzydzieści trzy historie, które usłyszeli to cena, jaką musieli ponieść za poszukiwanie Prawdy. A ta okazała się nader brutalna. ?Cóż to jest prawda?? (J 33, 38).

Powieść ?S-War? (org.: Var) doczekała się w Serbii trzech wydań (2008, 2009, 2012),a także tłumaczenia na język czeski oraz włoski. W przygotowaniu są przekłady na języki: angielski, hiszpański, słoweński i macedoński. Tłumacz powieści na język czeski Jan Doleżal otrzymał medal Josefa Jungmanna za najlepsze tłumaczenie roku.

Szczegóły produktu

AutorStojanović Saša
Wymiary13.0x19.0cm
Język oryginalnyserbski
wydawcaSarem
isbn9780995537729
TłumaczeŻuchowska-Arendt Agnieszka
Liczba stron356
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyVar
Kod paskowy9780995537729
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{