Sekrety dawnych zbrodni

Autor: Charlier Philippe

Wydawnictwo: Esprit


  • Wydawca: Esprit
  • Stron: 296
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Najlepszy autor kryminałów wśród historyków!
Niespodziewana, złowroga, zdradliwa, a przede wszystkim bezlitosna - taka jest śmierć w porywającej książce znanego, francuskiego historyka oraz patologa sądowego Philippe?a Charliera. Zbrodnicze instynkty i mroczne motywacje spotykają się w tutaj z wielkimi bohaterami historii, świętymi Kościoła, ale także nikczemnymi postaciami, których na szczyty zaprowadziły podłość i podstęp. Jakimi substancjami usiłowano otruć św. Benedykta z Nursji? Jak umierał św. Tomasz Becket? W jaki sposób zabójca Abrahama Lincolna metodycznie planował zamach na słynnego przywódcę Ameryki?
W tej książce znajdziemy odpowiedzi na pytania nurtujące historyków, którzy z detektywistyczną pasją zmagają się z największymi sekretami historii. Charlier, zwany ?Idiana Jonesem cmentarzy?, bezlitośnie bierze pod lupę krwawe, historyczne zagadki, by poprowadzić czytelnika w najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Powody, dla jakich zbrodniarze sięgali po sztylet lub truciznę nie tylko nas zaskoczoną, ale sprawią też, że dostaniemy gęsiej skórki niczym przy lekturze wytrawnego, skandynawskiego kryminału.
Philippe Charlier - francuski historyk, archeolog i patolog sądowych. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych autorów we Francji. W Polsce ukazała się dotąd jedna z jego najsłynniejszych książek ?Czego uczą nas umarli?.

Szczegóły produktu

AutorCharlier Philippe
Wymiary14.4x20.4
wydawcaEsprit
miejscowoscKRAKÓW
isbn9788365349675
Wydanie1
Liczba stron296
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyLes secrets des grands crimes de l?Histoire
PodytułPatolog o słynnych historycznych morderstwach
Kod paskowy9788365349675
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{