Śmiejąc się w drodze do meczetu

Autor: Nawaz Zarqa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece


  • Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
  • Stron: 264
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

ARCYZABAWNE PRZYGODY MUZUŁMANKI W ZACHODNIM SPOŁECZEŃSTWIE
NAJCHĘTNIEJ KUPOWANY MEMOIR ROKU!
Przekomiczny i wciągający memoir, który ukazuje całe spektrum złożoności życia kanadyjskiej muzułmanki.
Kiedy w wieku pięciu lat Zarqa przybywa z rodzicami do Liverpoolu, doświadcza swoistego szoku kulturowego. Dziewczynka bez trudu zauważa, że zasady, które rodzice wpajali jej od najwcześniejszego dzieciństwa, tutaj, w Wielkiej Brytanii, nie mają zastosowania. Zarqa pragnie żyć tak, jak angielskie dziewczynki w jej wieku: swobodnie bawić się z rówieśniczkami, latem zaś nosić zwiewne sukienki, a nie brązowe, kryjące sztruksy. To jednak dopiero początek problemów. Gdy Zarqa osiąga wiek nastoletni, jedyne, czego pragnie najbardziej, to pozbyć się owłosienia na nogach i ciasnych upięć włosów, które powodują niewyobrażalny ból głowy. Nie zabraknie też żywiołowych i uroczych historii o aranżowanym małżeństwie autorki, obrzezaniu jej synów, a także świętej pielgrzymce do Mekki, która stanowi jedyną okazję bohaterki do uprawiania z mężem niczym nieskrępowanego, swobodnego seksu!
Jak pokazuje lektura książki Śmiejąc się w drodze do meczetu, życie praktykującej muzułmanki w zachodnim społeczeństwie bywa pełne wyzwań, satysfakcjonujące, ale także niejednokrotnie absurdalne. Jak wyjaśnić, czemu Święto Ofiar (Id al-Adha) nigdy nie przypada tego samego dnia w roku albo dlaczego rzeźnicy halal sprzedają także czajniczki i budziki? I jak wytłumaczyć hydraulikowi, że sedes powinien być zamontowany w takiej odległości od umywalki, aby dało się do niej dosięgnąć ręką na siedząco?
LEKTURA TEJ KSIĄŻKI WYWOŁA W WAS SALWY ŚMIECHU!
Zarka Nawaz to zabawna paniusia, sułtanka sarkazmu, może nawet imama ironii [...] Nawaz, na szczęście, ma fatalną przywarę ? brak szacunku ? co nieodmiennie wpędza ją w tarapaty. Chwała niech będzie Allahowi ? ?Toronto Star?
DOTYCHCZAS NAJZABAWNIEJSZA, WIELOKROTNIE NAGRADZANA AUTOBIOGRAFIA NA RYNKU WYDAWNICZYM!
??
Zarqa Nawaz to muzułmanka od lat żyjąca w zachodnich społeczeństwach (Wielka Brytania i Kanada). Jest z wykształcenia dziennikarką, ale największy rozgłos przyniósł jej serial komediowy Mały meczet na prerii (Little Mosque on the Prairie). Był on ogromnym hitem w Kanadzie, trafił również do dystrybucji w ponad 60 krajach. Zarqa od sześciu lat pisze scenariusze pilotów komedii dla stacji ABC, CBS, NBC i FOX i podróżuje po świecie jako rozchwytywana prelegentka. Udziela wywiadów i występuje na antenie CNN, BBC i Al-Dżaziry oraz na łamach ?New York Timesa?. Wraz z rodziną mieszka w Reginie w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan.

Szczegóły produktu

TłumaczeGardner Urszula
AutorNawaz Zarqa
Wymiary13.5x20.5cm
wydawcaWydawnictwo Kobiece
Język oryginalnyangielski
isbn9788365506009
Wydanie1
Tytuł oryginalnyLaughing All the Way to the Mosque. The Misadventures of a Muslim Woman
Kod paskowy9788365506009
Liczba stron264
Językipolski
OprawaMiękka ze skrzydełkami
PodytułPrzygody muzułmanki w zachodnim społeczeństwie
miejscowoscBiałystok
Rok wydania2016

Opinie o produkcie (Dodano: 1)

Średnia ocena:
z 1 ocen
Kupujący Radek
Data 2016-06-18
Ocena

polecam

Pokazano tu odmiany islamu i ich różne surowe reguły. Sami wierni mogą mieć o nich rozmaite zdanie, tak jak u chrześcijan z rozmaitymi nakazami, chociażby postu. Książka zbliża ludzi, bo wszyscy są w gruncie rzeczy podobni.
Czy opinia jest przydatna?
TakNie

{