Społeczne zakorzenienie aktorów procesu podejmowania decyzji w Radzie Unii Europejskiej

Autor: Ławniczak Kamil

Wydawnictwo: Scholar


  • Wydawca: Scholar
  • Stron: 158
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Rada Unii Europejskiej to jeden z kluczowych organów decyzyjnych UE, a także złożona struktura społeczna. Autor przyjmuje perspektywę konstruktywistyczną i skupia się na aktorach uczestniczących w negocjacjach. Analizuje mechanizmy socjalizacji reprezentantów państw w organach Rady, mogące wpływać na sposób działania tych organów, przebieg procesu decyzyjnego, a w konsekwencji na treść przyjmowanych rozstrzygnięć.

Praca Kamila Ławniczaka ma na celu analizę procesu decyzyjnego w Radzie UE pod kątem zachodzących tam procesów socjalizacji. Ujęcie to (?) w Polsce nie zostało jeszcze spopularyzowane. (?) Autor czerpie z publikacji międzynarodowych, przybliżając wiele zagadnień teoretycznych polskiemu czytelnikowi.
Dr Kamila Pomorska

Kamil Ławniczak ? doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, adiunkt w Instytucie Europeistyki Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowania badawcze: teorie i metody nauki o stosunkach międzynarodowych i studiów europejskich; system polityczny UE, zwłaszcza procesy decyzyjne, legitymizacja i demokracja na poziomie ponadnarodowym.

Szczegóły produktu

AutorŁawniczak Kamil
Wymiary15.0x21.0cm
wydawcaScholar
isbn9788373838697
Liczba tomów1
Liczba stron158
OprawaMiękka
Kod paskowy9788373838697
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{