Spotkanie ze światem II. Dialog polsko-francuski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego


  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
  • Stron: 198
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Autorzy prac zawartych w niniejszym tomie snują refleksje na temat wyzwań piśmiennictwa historycznego w dobie antropocenu, a więc przekształcenia ekosystemu Ziemi oraz przemian fizjologicznych i biologicznych, wywołanych i zintensyfikowanych działalnością człowieka. Wzięcie pod uwagę tych czynników zmusza do przemyślenia na nowo naszego stosunku do natury, czasu i przestrzeni.
Prezentowany tom buduje dialog francusko-polski, stąd obecność w nim paralelnych artykułów Fernanda Braudela i Mariana Małowista, Nathana Wachtela i Michała Tymowskiego oraz Patricka Boucherona/Paula Gradvola i Ewy Domańskiej. Francuscy autorzy wyboru postanowili włączyć do publikacji teksty polskich kolegów, podkreślając w ten sposób ich udział w przyswajaniu globalnego podejścia do historii, a także pragnąc przypomnieć, że polscy historycy, utrzymujący często inspirujące kontakty ze swymi francuskimi kolegami, potrafili rozwinąć wyjątkowo oryginalne analizy.
Proponowana Czytelnikom książka jest kontynuacją wydanych w 2014 roku "Spotkań ze światem - Esejów o historii globalnej". Poprzedni tom analizował czynniki leżące u podstaw badań północnoamerykańskich, które zakwestionowały wcześniejsze, tradycyjne punkty widzenia.

Szczegóły produktu

Wymiary12.5x19.4
wydawcaWydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
isbn9788323520740
TłumaczeBrzozowska Elżbieta
Liczba stron198
OprawaMiękka
Kod paskowy9788323520740
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{