Steczkowscy Miłość wbrew regule

Autor: Steczkowska Agata, Nowicka Beata

Wydawnictwo: W.A.B.


Wydawca W.A.B.
Stron320
OprawaTwarda

Opis produktu

Postawili wszystko na jedną kartę ? sprzeciwili się tradycji, zasadom
i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.
Danuta i Stanisław Steczkowscy stworzyli niesamowitą rodzinę i silną więź między dziewięciorgiem swoich dzieci. Przez lata rozwijali ich talenty, wspólnie koncertując i na co dzień żyjąc muzyczną pasją. W ten sposób zbudowali swoją niekwestionowaną pozycję rodziny muzykującej.
Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem.
Biogramy autorek
Agata Steczkowska ? (ur. 1966),najstarsza z dziewięciorga rodzeństwa muzykującego zespołu Steczkowskich, dyrygentka, pianistka, kompozytorka, wiolonczelistka, pedagog, koncertuje od 7 roku życia, od 14 roku życia odpowiedzialna za repertuar i opracowanie występów rodziny. Autorka audycji muzycznych w Radio 1 oraz w Trójce. Od poł. 2016 ? modelka (obuwie, akcesoria). Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Rzeszowie, średnią szkołę muzyczną w Stalowej Woli i Akademię Muzyczną w Krakowie (w klasie wiolonczeli i fortepianu). Od szesnastego roku życia prowadziła wraz z ojcem Stanisławem chór chłopięco ? męski ?Cantus?, który zdobył wiele nagród i koncertował w najlepszych salach koncertowych (Beethoven Halle, La Scala),a potem zakładała i prowadziła własne chóry, m.in. chór dziecięcy ?Mały Cantus?, chór męski ?Quatuoris Virinorus? oraz chór dziewczęcy. W 1997 roku opracowała autorski program klas chóralnych dla klas 1-6. Wydała ?Zeszyty do nauki muzyki i śpiewu dla dzieci szkoły podstawowej?. Jest autorką muzyki filmowej, m.in. do ?Portrecisty?, reż. Irek Dobrowolski i ?Syberyjskiej lekcji?, reż. Wojciech Staroń. Jest laureatką prestiżowych odznaczeń, m.in. dwukrotnie Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, nagrody ?Zasłużony Działacz Kultury? oraz tytułu Pierwszego Ambasadora Stalowej Woli przyznawanego przez prezydenta miasta. Prowadzi autorską fundację rozwijającą program umuzykalniania dzieci i młodzieży.
Beata Nowicka ? (ur. 1966),dziennikarka związana obecnie z miesięcznikiem ?Viva?, od ponad 20 lat publikuje wywiady z wybitnymi Polakami: politykami (Donald Tusk, Bronisław Komorowski),artystami (Krystyna Janda, Kora Jackowska, Jerzy i Maciej Stuhrowie, Wojciech Kilar, Andrzej Wajda),lekarzami Zbigniew i Grzegorz Religa, naukowcami (Jadwiga Staniszkis); wraca do swoich rozmówców po latach, śledzi ich kariery. Autorka książek (?Między nami? z Małgorzatą Tusk, ?Stuhrmówka? z Maciejem Stuhrem, ?Jak ja to robię? z Ewa Drzyzgą).

Szczegóły produktu

AutorSteczkowska Agata, Nowicka Beata
Wymiary16.0x23.5cm
wydawcaW.A.B.
isbn9788328036604
Wydanie1
Liczba stron320
OprawaTwarda
Kod paskowy9788328036604
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{