Świt robotów

Autor: Ford Martin

Wydawnictwo: CDP.pl


  • Wydawca: CDP.pl
  • Stron: 352
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Bestseller New York Times
Biznesowa Książka Roku 2015 FT; McKinsey
Biznesowa książka roku 2015 według magazynu Forbes

Jedna z 12 ważnych książek popularnonaukowych w 2015 roku wg. Portalu NBCNEWs.comWiększość ludzi szuka celu. Chcemy czuć się potrzebni, ważni. Chcemy widzieć efekty naszej pracy i starań, dzielić się nimi i chwalić. To naturalny, biologiczny wręcz proces i paradygmat. W ten sposób zaprogramowała nas natura. I właśnie w tej chwili, stojąc u progu rewolucji przemysłowej, ten dar odrzucamy.
Zwalniamy i podziwiamy świt robotów. Czy praca księgowego zostanie zastąpiona przez komputer? Czy nadal potrzeba będzie ludzkiej myśli i refleksji, aby napisać artykuł? Kto szybciej i sprawniej będzie programował? Człowiek, maszyna, komputer, sztuczna inteligencja? Według Martina Forda, przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej każda praca, która wpisuje się w paradygmat zer i jedynek, prawdy i fałszu, zasad, schematów i twardych wytycznych, może zostać nam odebrana. Program nie musi być innowacyjny, bo program nie popełni błędu. Dziennikarze? Już teraz jesteśmy w stanie tak zaprogramować system, aby wyszukiwał cytaty, opowiadał anegdoty i analizował wypowiedzi.
Czym może skutkować masowe wymieranie zawodów i miejsc pracy?
Ogromnym załamaniem w gospodarce konsumenta, pogłębiającymi się różnicami pomiędzy elitą, klasą średnią i najbiedniejszymi, zmianą ludzkich perspektyw i mentalności, która po odebraniu poczucia bezpieczeństwa i znaczenia w społeczeństwie popadnie w marazm i wyciszenie ambicji.
W ?Świcie Robotów? autor przedstawia nam swoją wizję przyszłości, popierając ją solidnymi argumentami i wiedzą z zakresu biznesu czy gospodarki. Do jakich osiągnięć zdolna jest robotyka i jak wpłyną na nasz świat? Co się wydarzy w momencie, w którym AI stanie się bardziej innowacyjne i ciekawskie, niż nasze umysły? Martin Ford odważnie namawia ? zdajmy sobie sprawę z konsekwencji. I przygotujmy się na nie, bo prawdopodobnie nie ma już odwrotu?
Czy nadchodzi ekonomiczna katastrofa, skutkująca nerwicą gospodarki i pogłębiającą się nierównością?
Czy może świat i społeczeństwo czeka epoka dobrobytu?
Musimy zadecydować.Teraz

Szczegóły produktu

AutorFord Martin
Wymiary15.3x20.8
Język oryginalnyangielski
wydawcaCDP.pl
isbn9788364254734
Wydanie1
TłumaczeŁuniewska Katarzyna
Liczba stron352
OprawaTwarda
Tytuł oryginalnyRise of the robots: technology and the threat of a jobless future
PodytułCzy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?
Kod paskowy9788364254734
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{