Szalona załoga

Autor: Korpikiewicz Maria, Korpikiewicz Honorata

Wydawnictwo: Poligraf


  • Wydawca: Poligraf
  • Stron: 200
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Pełna przygód i humoru opowieść o motorowych wędrówkach po Europie dwóch kobiet, matki i córki, w okresie głębokiej komuny lat 70. Czy jeszcze ktoś pamięta głodowe przydziały dewiz i ciułanie na kolejny wyjazd, książeczki walutowe, wkładki paszportowe, talony na paliwo, kilometrowe kolejki na granicach i oddawanie paszportów na milicji po każdym powrocie?

Ta książka powstała wiele lat temu. W niespokojnych latach 80. kilkakrotnie była przyjmowana do druku, po czym wydawnictwo przestawało istnieć. Później zabrakło mojej Najlepszej Towarzyszki Wypraw, Marii, wyjazdy zagraniczne stały się bardziej dostępne, a wspomnienia z dawnych wojaży zostały zdominowane przez dalsze i bardziej egzotyczne wyprawy.
A jednak na spotkaniach podróżniczych wciąż wraca pytanie o początki naszej turystyki i pierwsze, zwariowane wyprawy motocyklem oraz maluchem.
(ze Wstępu)

Maria Korpikiewicz ? matka (1913?1989),socjolog, poetka, działaczka społeczna. Autorka tomików wierszy, reportaży, poradnika turysty; animatorka turystyki seniorów w Kościanie.

Honorata Korpikiewicz ? córka (ur. 1950),astronom, fizyk, filozof, autorka książek naukowych i popularnych.

Szczegóły produktu

AutorKorpikiewicz Maria, Korpikiewicz Honorata
Wymiary14.5x20.5cm
wydawcaPoligraf
isbn9788378562429
Liczba stron200
OprawaMiękka
PodytułPodróże z Marią
Kod paskowy9788378562429
Rok wydania2014
Językipolski

Opinie o produkcie


{