Szczęście w San Miniato

Autor: d'Ormesson Jean

Wydawnictwo: Marginesy


Wydawca Marginesy
Stron384
OprawaMiękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Ostatni tom trylogii opowiadającej dzieje rodzin O?Shaughessych i Romerów ? czterech sióstr i czterech braci. I tym razem wraz z grupką naszych bohaterów ? w miarę upływu lat coraz bardziej topniejącą ? wędrujemy w czasie i przestrzeni.
Przestrzeń dla tych kosmopolitów i niespokojnych duchów to cały świat. Przygody i perypetie miłosne zawiodą ich jak zwykle do niemal wszystkich zakątków ziemi. Czas to okres poprzedzający II wojnę światową, Noc długich noży w Bad Wiessee, czarny czwartek na nowojorskiej Wall Street i wczesne lata powojenne, aż po powrót do władzy generała de Gaulle?a czy podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow. Do tego stalinowski Związek Radziecki i historia pewnego szpiega? A nad wszystkim czuwa wujaszek Winston Churchill.
Bohaterowie są albo świadkami, albo uczestnikami niemal wszystkich najważniejszych wydarzeń politycznych oraz przemian obyczajowych tego okresu. Ich życie osobiste jest równie burzliwe co czasy, w jakich przyszło im żyć i działać.
D?Ormesson ? jeden z najznakomitszych francuskich pisarzy ? po mistrzowsku balansuje na granicy fikcji i prawdy, stwarzając doskonałe złudzenie, że wszystko, co opisuje, wydarzyło się naprawdę. Daje coś niezwykłego: tajemnicze ciepło i nostalgię, połączone z subtelnym poczuciem humoru.
Jean d?Ormesson (ur. w 1925 roku) ? wybitny prozaik i publicysta francuski, członek Akademii Francuskiej, znanym polskim czytelnikom m.in z książek Chwała Cesarstwa, Przegrana miłość, My, z łaski Boga, Historia Żyda Wiecznego Tułacza, Ostatni sen mój będzie o Tobie. Na wydawaną przez Wydawnictwo Marginesy trylogię składają się książki Wieczorny wiatr, Mężczyźni za nią szaleją i Szczęście w San Miniato.

Szczegóły produktu

Autord'Ormesson Jean
Wymiary20.9x13.5
wydawcaMarginesy
miejscowoscWarszawa
isbn9788365586810
Wydanie1
TłumaczePolachowska Joanna
Liczba stron384
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Tytuł oryginalnyLe bonheur a San Miniato
Kod paskowy9788365586810
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{