Thomas Cromwell

Autor: Borman Tracy

Wydawnictwo: Astra


Wydawca Wydawnictwo Astra
Stron468
OprawaTwarda z obwolutą

Opis produktu

Biografia autorstwa Tracy Borman ukazuje nie tylko makiawelicznego polityka, lecz także lojalnego sługę, wspaniałego przyjaciela i rewolucjonistę, który odmienił oblicze XVI-wiecznej Anglii. Thomas Cromwell był odpowiedzialny za kasatę zakonów w królestwie, zniszczenie kościołów i dzieł sztuki. Oskarżano go o zamordowanie Katarzyny Aragońskiej i skazanie Anny Boleyn. A jaka jest prawda?

To historia najbardziej zaufanego doradcy Henryka VIII ? prawnika, księgowego i najemnika, który obiecał uczynić angielskiego władcę najbogatszym monarchą w Europie. To dzieje syna prostego kowala, który wspiął się na szczyt politycznej kariery, by skończyć na szafocie.

?Czy poznanie prawdy o Cromwellu w ogóle jest możliwe? Od dawna wśród historyków panuje pogląd, że pokaźny zbiór listów Cromwella może jedynie służyć za punkt wyjścia do jego oceny jako osoby publicznej, a materiały na temat jego życia prywatnego, charakteru, przekonań i poglądów są w najlepszym razie fragmentaryczne. Tymczasem, przygotowując się do pisania biografii Cromwella, odkryłam, jak bardzo w tej kwestii się mylono. Gdy zestawimy fragmenty listów Cromwella, jego notatki i rachunki skonfiskowane przy aresztowaniu, zaczyna się rysować fascynujący i niesłychanie intymny portret najważniejszego ministra króla Henryka VIII?.

Szczegóły produktu

AutorBorman Tracy
Wymiary16.0x24.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaWydawnictwo Astra
miejscowoscKraków
isbn9788365280121
Wydanie1
TłumaczeLoska Magdalena
Liczba stron468
OprawaTwarda z obwolutą
Tytuł oryginalnyThomas Cromwell. The untold story of Henry VIII's most faithful servant
PodytułNieopowiedziana historia najwierniejszego sługi Henryka VIII
Kod paskowy9788365280121
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{