Trzeci punkt widzenia Tom 5

Autor: Cichocki Marek A., Gawin Dariusz, Karłowicz Dariusz

Wydawnictwo: Teologia Polityczna


  • Wydawca: Teologia Polityczna
  • Stron: 309
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

?Trzeci Punt Widzenia? to nietypowa książka, która jest zapisem rozmów trzech filozofów Marka A. Cichockiego, Dariusza Gawina i Dariusza Karłowicza. Ponad pięćdziesiąt tekstów zawartych w V tomie serii Teologii Politycznej ?Życie codzienne idei?, bo właśnie w niej ukazała się ostatnia książka trzech Panów, jest wyborem z ponad 400 audycji telewizyjnych, przeprowadzonych w latach 2007 ? 2010 na antenie TVP Kultura. Książka, jak również program telewizyjny, to komentarz filozoficzny do bieżących wydarzeń społecznych, politycznych i kulturalnych, które jak to określili autorzy, wstrząsnęły nimi i światem. Od marca 2016 roku program ?Trzeci Punkt Widzenia? powrócił na antenę telewizyjną.O książce napisali:

"Trzeci Punkt Widzenia" pokazywał, jak fascynująca może być rozmowa. Pośrodku telewizyjnej pogoni za kolejnymi atrakcjami, trzech intelektualistów spokojnie omawia wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne, książki, filmy, spektakle. Zjawiska, o których mówią twórcy programu to rozmaite obrazy naszego świata. Pogłębiona analiza odsłania ich nieoczekiwane związki, a tropiąca je rozmowa staje się przedsięwzięciem wręcz sensacyjnym.


Bronisław Wildstein, pisarz, publicystaPośród wielu audycji, z których jako dyrektor TVP Kultura byłem dumny, szczególne miejsce zajmował ?Trzeci Punkt Widzenia?. Cotygodniowe zasiadanie przed kamerą tych, jak ich nazywano w kuluarach TVP, ?trzech muszkieterów?, pośród papierowej, trącącej nieco myszką scenografii, nawiązującej swoją skromną szlachetnością do klasyki telewizji, przynosiło zawsze sporą dawkę humoru, wiedzy i nieoczekiwanych rozpoznań otaczającej nas rzeczywistości. Panowie potrafili bowiem rozmawiać i o fenomenie Kubicy, i o nowych książkach strasznie trudnych i skomplikowanych w lekturze filozofów, i o wydarzeniach z pogranicza polityki i socjologii. Wiem, że ?Trzeci Punkt Widzenia? miał swoich zagorzałych wielbicieli. Nie ma co ukrywać, należałem do nich. Bo w dobie pędzącego w nicość przekazu telewizyjnego audycja firmowana przez Panów Karłowicza, Cichockiego, Gawina przenosiła nas w zupełnie odmienną od telewizyjnej rzeczywistość poważnej, choć w żartobliwej formie podawanej refleksji nad światem.prof. Krzysztof Koehler

Szczegóły produktu

AutorCichocki Marek A., Gawin Dariusz, Karłowicz Dariusz
Wymiary14.5x21.0cm
wydawcaTeologia Polityczna
miejscowoscWarszawa
isbn9788362884964
Liczba stron309
Seria cykluŻYCIE CODZIENNE IDEI
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788362884964
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{