Układ Trójmiejski

Autor: Latkowski Sylwester

Wydawnictwo: Zysk i S-ka


  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Stron: 356
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Kto jest najważniejszym gangsterem w Trójmieście?
Latkowski odpowiada wprost ? Tygrys i ujawnia kulisy tajnego śledztwa wobec legendy trójmiejskiego świata przestępczego.
Co dzieje się dzisiaj z do niedawna najbogatszym Polakiem, Ryszardem Krauze? Czy rzeczywiście zbankrutował i nic nie znaczy?
W książce poznamy nowe fakty z tak głośnych spraw, jak Krystka i ?Zatoki Sztuki? czy zaginięcie Iwony Wieczorek. Latkowski ujawnia, że śledztwo jest blokowane m.in. w Komendzie Głównej Policji.
?Trójmiasto jest wielką Puchą Pandory. Trzeba byłoby tu F-16 wypróbować, spalić to, zaorać i jeszcze raz podpalić. Potem każdemu wchodzącemu dawać przepustkę po sprawdzeniu, że nie jest pozapinany z dziwnymi ludźmi. Tu jest jedna wielka sitwa? ? mówi Latkowskiemu były szef gdańskiego Centralnego Biura Śledczego.
Książka pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby i pozwala zrozumieć, dlaczego układ trójmiejski jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z nim.
Sylwester Latkowski - reżyser, scenarzysta, dziennikarz, producent filmów, "Afera podsłuchowa. Taśmy Wprost" (współautor Michał Majewski, 2014) - opisuje od lat świat przestępczy i afery Trójmiasta. Książka nie tylko podsumowuje jego dziennikarskie śledztwa, ale też zawiera nowe informacje i tropy. W książce odkrywa nieznane kulisy takich spraw jak Amber Gold. Ujawnia treść nieznanych taśm. Po raz pierwszy poznamy nagranie syna premiera, Michała Tuska, w którym opowiada o swojej współpracy z twórcami piramidy finansowej i linii lotniczej OLT Express.

Szczegóły produktu

AutorLatkowski Sylwester
Wymiary14.0x20.5cm
wydawcaZysk i S-ka
miejscowoscPoznań
isbn9788381161633
Wydanie1
Liczba stron356
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788381161633
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{