Ułożyć życie z Bogiem Przewodnik do celebracji przed bierzmowaniem

Autor: Mielnicki Krzysztof, Nosek Bogusław, Parszewska Ewelina

Wydawnictwo: Jedność


  • Wydawca: Jedność
  • Stron: 64
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

Przewodnik do celebracji przed bierzmowaniem ?Ułożyć życie z Bogiem? został opracowany na podstawie ?Wskazań Konferencji Episkopatu Polski dotyczących przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania? z dnia 14.03.2017 roku.

Jest on podstawą dla formacji kandydatów, która może być realizowana na różne sposoby w zależności od możliwości parafii, jej duszpasterzy, stopnia zaangażowania wiernych świeckich oraz wypracowanych dotychczas rozwiązań. Przygotowanie można dowolnie rozłożyć w czasie na przestrzeni trzech lat, a w sytuacjach wyjątkowych ? dwóch albo jednego roku.

Odbiorcy:

- duszpasterze i katecheci przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania.

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację?

- zawiera kompletne scenariusze pięciu celebracji przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania

- uczestnicząc w tych celebracjach, kandydaci przyjmują chrześcijański kerygmat, co ma ich doprowadzić do osobistej relacji z Chrystusem i otworzyć na przyjęcie Ducha Świętego

- przyjazny klimat i dynamika spotkań (bezpośredniość relacji, śpiew, pantomimy, słowo Boże, adoracje Najświętszego Sakramentu, adoracja krzyża, Eucharystia),a także zadania apostolskie, które są proponowane kandydatom, pomogą ukształtować w nich pozytywne więzi z parafią, tak by poczuli się za nią odpowiedzialni i znaleźli w niej miejsce dla siebie

- w każdej z celebracji obecne są kolejne symbole Ducha Świętego (gołębica, woda, ogień, wiatr, olej),których znaczenie kandydaci odkrywają coraz bardziej w miarę przybliżania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dzięki nim i dzięki modlitwom kierowanym do Ducha Świętego uczą się rozpoznawać Jego obecność w swym życiu.

Szczegóły produktu

AutorMielnicki Krzysztof, Nosek Bogusław, Parszewska Ewelina
Wymiary16.5x23.6
wydawcaJedność
isbn9788379718177
Liczba stron64
OprawaMiękka
Kod paskowy9788379718177
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{