Walczyć o wolność, żyć niezależnie

Autor: Schaefer Bettina

Wydawnictwo: Prószyński Media


  • Wydawca: Prószyński Media
  • Stron: 144
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Władysław Bartoszewski ? zarówno z polskiej, jak i z europejskiej perspektywy ? był postacią niezwykłą, fascynującą, darzoną ogromnym szacunkiem przez przyjaciół i znajomych. Ten wyrosły z głęboko chrześcijańskich korzeni świadek najtragiczniejszych czasów, ocalały z Auschwitz, historyk, pisarz, dyplomata, były polski minister spraw zagranicznych i przyjaciel ludzi, potrafił z całych sił i z niestrudzoną wolą walki bronić swych przekonań. Dążył do ocalenia pamięci i nie pozwalał zapominać. Pragnął pojednania Polski z Niemcami. Chciał zapewnić Polakom życie w demokracji i członkostwo w Unii Europejskiej. W dyskusji z profesorem Bartoszewskim niełatwo było postawić na swoim, potrafił wymierzać sprawne retoryczne ciosy. Sprawy, o których słuszności był przekonany, forsował z niezwykłym uporem i twardą nieustępliwością.
Książka Bettiny Schaefer to zbiór wspomnień. Członkowie rodziny Władysława Bartoszewskiego, jego przyjaciele, współpracownicy, towarzysze drogi życiowej, znajomi i byli studenci w osobistych słowach opisują spotkania z nim na różnych etapach jego życia w ciągu niemal sześćdziesięciu lat.
Bettina Schaefer - dziennikarka, autorka książek i wydawca. Ukończyła studia dziennikarskie w Berlinie. Wielokrotnie nagradzana za publikacje biograficzne. Do jej najważniejszych publikacji należą "Lass uns über Auschwitz sprechen" (Porozmawiajmy o Auschwitz, 2009) i "Ich bleibe Optimist, trotz allem ? Erinnerungen an Noach Flug" (Mimo wszystko pozostaję optymistą ? wspomnienia o Noahu Flugu, wyd. niemieckie 2014, wyd. angielskie 2015).

Szczegóły produktu

AutorSchaefer Bettina
Wymiary13.0x20.0cm
wydawcaPrószyński Media
miejscowoscWarszawa
isbn9788380971479
Wydanie1
Liczba stron144
OprawaTwarda
PodytułWspomnienia o Władysławie Bartoszewskim
Kod paskowy9788380971479
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{