Wierszyki do rysowania

Autor: Maćkowiak Arkadiusz

Wydawnictwo: Harmonia


  • Wydawca: Harmonia
  • Stron: 64
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

?Wierszyki do rysowania? to atrakcyjna propozycja dla najmłod­szych dzieci, które dopiero zaczynają naukę rysowania lub już dosko­nalą tę sztukę. W książeczce znajdują się krótkie, proste wierszyki zawierające podpowiedzi, jak łatwo narysować znane dziecku przed­mioty (np. misia, parasol, łopatkę),zwierzątka (np. biedronkę, jeża, motylka),rośliny (np. muchomora, drzewo, jarzębinę),pojazdy (np. auto, samolot, łódkę),owoce i warzywa (np. banana, wiśnie, marchew­kę) i inne elementy z najbliższego otoczenia. Przy każdej rymowan­ce przedstawiono schematycznie kolejne etapy powstawania rysunku. Obrazki składają się z prostych figur i kształtów: kropek, kresek, kół, kwadratów, prostokątów, trójkątów.

Z wierszykami można bawić się na wiele sposobów. Na początku dziecko powinno tylko słuchać rymowanek czytanych przez dorosłe­go i uważnie śledzić kolejne etapy powstawania ilustracji albo wodzić po nich palcem. Następnie maluch może już samodzielnie lub przy pomocy dorosłego kreślić i kolorować obrazki zgodnie z rymowaną instrukcją czytaną przez opiekuna. Wierszyki są na tyle krótkie i nie­skomplikowane, że z czasem dziecko prawdopodobnie zapamięta swo­je ulubione i będzie chętnie rysowało opisane w nich elementy.

?Rysowanie wierszyków? sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, służy doskonaleniu koncentracji uwagi, pamięci i spostrzega­nia, usprawnia koordynację słuchowo-ruchową i wzrokowo-ruchową malucha, kształci motorykę ręki. Rysunkowe zabawy z wierszykami pobudzają wyobraźnię, zachęcają do kreatywności, a ponad wszystko sprawiają ogromną radość ? i dziecku, i jego rodzicom.

Szczegóły produktu

AutorMaćkowiak Arkadiusz
Wymiary20.5x29.5cm
wydawcaHarmonia
miejscowoscGdańsk
isbn9788371345487
Wydanie1
Liczba stron64
OprawaMiękka
Kod paskowy9788371345487
Rok wydania2012
Językipolski

Opinie o produkcie


{