Wojna Niemców Naród pod bronią 1939-1945

Autor: Stargardt Nicholas

Wydawnictwo: Rebis


  • Wydawca: Rebis
  • Stron: 856
  • Oprawa: Twarda z obwolutą

Opis produktu

Jeszcze nikt w ten sposób nie napisał o ludziach, którzy rozpętali najbrutalniejszą wojnę wszech czasów.
Druga wojna światowa, jak żadna inna, była wojną Niemców. Trzecia Rzesza rzuciła na szalę wszystkie swoje rezerwy moralne i fizyczne. Siedemdziesiąt lat później ? choć powstało mnóstwo książek na ten temat ? nadal nie wiemy, o co walczyli Niemcy i jak znosili wysiłek wojenny aż do gorzkiego dla nich końca.
Wybuch wojny w 1939 roku naród niemiecki przyjął z głęboką niechęcią, lecz bez jego zaangażowania nie byłoby możliwe jej kontynuowanie przez sześć następnych lat. A zatem jaka była ta wojna dla Niemców? Jak jej zmienne koleje wpływały na zmianę ich opinii i oczekiwań? I kiedy po raz pierwszy Niemcy zdali sobie, że prowadzą wojnę ludobójczą?
Wojna Niemców to próba wejrzenia w niemieckie doświadczenie drugiej wojny światowej. Ta mistrzowsko napisana historia, przedstawiona z punktu widzenia tych, którzy wtedy żyli ? żołnierzy, nauczycieli i gospodyń domowych; nazistów, chrześcijan i Żydów ? ukazuje w nowym, niepokojącym świetle przekonania, nadzieje oraz obawy ludzi, którzy rozpętali i prowadzili tę brutalną wojnę.
Wspaniała książka. Nicholas Stargardt błyskotliwie wykorzystuje dzienniki, listy i inne wcześniej pomijane źródła, aby zaprezentować bardziej niż kiedykolwiek sugestywny i wszechstronny obraz motywacji zwykłych Niemców do prowadzenia najstraszliwszej wojny wszech czasów. -Ian Kershaw

Szczegóły produktu

AutorStargardt Nicholas
Wymiary15.5x23.5cm
wydawcaRebis
miejscowoscPoznań
isbn9788380620360
Wydanie1
TłumaczeFiedorek Tomasz
Liczba stron856
Seria cykluHISTORIA
OprawaTwarda z obwolutą
Tytuł oryginalnyTHE GERMAN WAR
Kod paskowy9788380620360
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{