Wunderkind

Autor: Cat-Mackiewicz Stanisław

Wydawnictwo: Universitas


  • Wydawca: Universitas
  • Stron: 320
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Jednym z centralnych problemów Polski, którą znałem, był problem personalny, była selekcja ludzi, a ściślej: źle działający system selekcji materiału ludzkiego dobieranego do kierowania narodem. Adolf Bocheński był człowiekiem niewątpliwie genialnym. Wpływ jego na ludzi w Polsce ograniczał się do stosunkowo bardzo małego koła osób, wpływ na wypadki, na politykę polską ? był żaden. Chcielibyśmy zawołać: gdyby selekcja ludzi działała w Polsce tak, jak działać powinna, ten młody człowiek winien był być naszym ministrem spraw zagranicznych, a nie ginąć jako podporucznik pod Ankoną.
Stanisław Cat-Mackiewicz

W dobie polityki zdominowanej przez marketing trudno zrozumieć, jak potężne znaczenie miało w przeszłości pisarstwo polityczne. Prasa, będąca w okresie międzywojennym zasadniczym miejscem
debaty publicznej, wywierała potężny wpływ na polityczną praktykę. Partie i ośrodki polityczne formowały się wokół tytułów prasowych. Tych, którzy wracają do lektury przedwojennej prasy, zaskoczyć może nie tylko bogactwo publicystycznych talentów, ale także precyzja myśli, zdolność programowania konkretnych rozwiązań politycznych.
Kazimierz M. Ujazdowski

Szczegóły produktu

Numer kolejny tomu21
AutorCat-Mackiewicz Stanisław
Wymiary12.9x19.4
wydawcaUniversitas
miejscowoscKraków
isbn9788324230501
Wydanie1
Liczba stron320
Seria cykluPRACE WYBRANE STANISŁAWA CATA-MACKIEWICZA
OprawaMiękka ze skrzydełkami
PodytułRzecz o Adolfie Bocheńskim
Kod paskowy9788324230501
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{