Wybitne rody które tworzyły polską kulturę i naukę

Autor: Schirmer Marcin Konrad

Wydawnictwo: Muza


  • Wydawca: Muza
  • Stron: 480
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Książka przybliża sylwetki i dokonania wybranych przedstawicieli kilku rodzin inteligenckich, które wniosły cenny wkład zarówno w rodzimą, jak i światową naukę, kulturę, sztukę i technikę.
Poznamy historie wybitnych członków rodzin: Curie ? genialnych uczonych i noblistów, których badania nad promieniotwórczością były kamieniem milowym w dziejach nauki; Estreicherów ? niedoścignionych badaczy polskiego piśmiennictwa i tropicieli zaginionych polskich dzieł sztuki; Kossaków ? mistrzów pędzla i pióra; Lilpopów ? słynnych zegarmistrzów, przemysłowców, prekursorów fotografii i reprezentantów elit kulturalnych na emigracji; Lutosławskich ? działaczy politycznych, społecznych, ekonomicznych, artystów; Młynarskich i Rubinsteinów ? genialnych muzyków; oraz Żuławskich, o których utalentowanych przedstawicielach: literatach, malarzach, charyzmatycznych mówcach i przede wszystkim miłośnikach gór, niejednokrotnie mówiono ?wybrańcy bogów?.
To swoista saga wybitnych rodów, dzięki którym ludzkość ma szansę ciągłego rozwoju.
Marcin Konrad Schirmer, historyk sztuki, prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. W kręgu jego zainteresowań pozostaje kultura materialna i dzieje ziemiaństwa polskiego oraz polskich elit historycznych. Interesuje się także historią architektury, ze szczególnym uwzględnieniem założeń rezydencjonalnych XVIII-XX wieku. Badacz i popularyzator wiedzy o polskich dworach i ich znaczeniu dla historii Polski. Autor książek: Dwory i majątki ziemskie w okolicach Łomży, Arystokracja. Polskie Rody, Dwory i dworki w II Rzeczpospolite oraz Wybitni przedstawiciele ziemiaństwa łomżyńskiego XIX i XX wieku. W służbie dla regionu i kraju. Stały współpracownik magazynów o tematyce historycznej, autor wielu artykułów.

Szczegóły produktu

AutorSchirmer Marcin Konrad
Wymiary17.0x25.0cm
wydawcaMuza
isbn9788328706286
Wydanie1
Liczba stron480
OprawaTwarda
Kod paskowy9788328706286
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{