Wywalczyć Polskę Józef Piłsudski Legiony

Autor: Stańczyk Tomasz

Wydawnictwo: Bellona


  • Wydawca: Bellona
  • Stron: 112
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Przed świtem 6 sierpnia 1914 r. na rozkaz Józefa Piłsudskiego I Kompania Kadrowa wyruszyła z Krakowa. O godz. 9 strzelcy doszli do Michałowic, gdzie przebiegała granica między Austro-Węgrami a Rosją, i wkroczyli do zaboru rosyjskiego. W większości byli młodzi (najmłodszy miał zaledwie 14 lat!),pełni zapału i miłości do ojczyzny, gotowi przelać za nią krew.
Tak rozpoczęła się epopeja Legionów Polskich. Choć zostały utworzone za zgodą władz Austro-Węgier, biły się z myślą o Polsce, budząc patriotycznego ducha i nadzieję na odzyskanie niepodległości. Były kuźnią kadr Wojska Polskiego i elit II Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski dowodził tylko jedną z brygad, lecz stał się symbolem czynu zbrojnego Legionów.
Ta bogato ilustrowana książka jest hołdem oddanym Komendantowi, jak nazywano wówczas Piłsudskiego, i Legionom Polskim. Ukazuje walkę i życie codzienne legionistów na froncie, a także losy sprawy polskiej podczas pierwszej wojny światowej. Pokolorowane zdjęcia znakomicie oddają atmosferę epoki, w której rodziła się niepodległa Polska.

Szczegóły produktu

AutorStańczyk Tomasz
Wymiary20.5x29.5cm
wydawcaBellona
miejscowoscWarszawa
isbn9788311140516
Wydanie1
Liczba stron112
OprawaTwarda
Kod paskowy9788311140516
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{