Xymena

Autor: Zaniewska Xymena


  • Stron: 260
  • Wydawca: Bernardinum
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Był już najwyższy czas, aby Xymena Zaniewska ? twórczyni polskiej scenografii telewizyjnej, architekt i projektantka mody ? to i owo powspominała. Tylko najbliżsi wiedzieli, że pisanie książki ?Xymena? zaczęła w 1994 roku. Arcyciekawe, choć nieco rozproszone notatki udało się zebrać w opowieść o pracy i życiu oraz uzupełnić bogatym i niebanalnym materiałem ikonograficznym. Wiele spośród zamieszczonych w tej książce projektów, zdjęć i rysunków publikowanych jest po raz pierwszy.
?Xymena? opowiada o początkach telewizyjnej scenografii, przywołuje nieznane anegdoty z planów głośnych teatrów telewizji, opisuje prace nad kilkudziesięcioma spektaklami teatralnymi, wspomina ludzi, z którymi pracowała najczęściej ? z Adamem Hanuszkiewiczem na czele. Zabiera Czytelników do Włoch i ukochanej Hiszpanii, a także na nadnarwiańską wieś, gdzie odpoczywała w otoczeniu skrzydlatych przyjaciół. Ta ?prywatna? część opowieści Xymeny Zaniewskiej jest najbardziej zaskakująca i wzruszająca. Autorka jest do bólu szczera. Bez ogródek pisze o własnych błędach i zaniechaniach, ale i o radościach. O istnieniu takiej Xymeny Zaniewskiej naprawdę wiedzieć mogli tylko najserdeczniejsi przyjaciele i rodzina.
?Xymena? to książka ważna także dlatego, że bodaj po raz pierwszy o pracy w telewizji i teatrze napisano z punktu widzenia scenografa. Autorka nie szczędzi nam szczegółów technicznych, jak choćby o przydatności papieru ściernego w budowie scenografii telewizyjnej, zastosowaniu tektury czy teatralnej hodowli świeżej trawy.

Szczegóły produktu

isbn9788378235460
Językipolski
Waga1.762 kg.
AutorZaniewska Xymena
Liczba stron260
Kod paskowy9788378235460
wydawcaBernardinum
OprawaTwarda
Rok wydania2015
miejscowoscPelplin
Wymiary21.0x29.0cm

Opinie o produkcie


{