Za wielcy by upaść

Autor: Médaille John C.

Wydawnictwo: Wektory


Wydawca Wektory
Stron252
OprawaMiękka

Opis produktu

Książka Johna C. Médaille?a ?Za wielcy, by upaść?? to wyjątkowy i jakże udany powrót do ważnych i mądrych idei, do prawdziwie wolnego (choć nie dowolnego),rynku, ale przede wszystkim do kompletnie już zarzuconej na świecie ekonomii wartości i sprawiedliwości.
Autor zachwyca i fascynuje prostotą, a zarazem głębią przekazu, i przekonuje nas, że ekonomia musi być dyscypliną humanistyczną zawierającą w sobie pojęcie sprawiedliwości i dobra wspólnego. Ma całkowitą rację C. Médaille, gdy twierdzi, że 90 procent współczesnych ekonomistów na świecie nie zauważyło nadchodzącej katastrofy finansowej w 2008 roku, tymczasem obecnie również, wyśmiewa się tych, którzy ostrzegają przed nadchodzącym tsunami (...). Rozwinięte po latach idee G. K. Chestertona i H. Belloca, sprawiają w książce Médaille?a wrażenie zaskakująco świeżego spojrzenia na ekonomię. Szczególnie dziś stają się one niezwykle potrzebne i dają nową siłę.

John C. Médaille ? zwolennik ekonomii opartej na wartościach wynikających z nauk Kościoła Katolickiego o sprawiedliwości społecznej, orędownik dystrybucjonizmu, przedsiębiorca, pośrednik obrotu nieruchomościami, wykładowca i pisarz. Przez trzydzieści lat zajmował wysokie kierownicze stanowiska w dużych korporacjach, był pomocniczym instruktorem teologii na universytecie w Dallas w Teksasie, przez pięć kadencji pełnił obowiązki radnego w mieście Irving, gdzie w 1991 został burmistrzem. Autor książek: The Vocation of Business: Social Justice in the Marketplace oraz Toward a Truly Free Market: A Distributist Perspective on the Role of Government, Taxes, Health Care, Deficits, and More.

Szczegóły produktu

Numer kolejny tomu1
AutorMédaille John C.
Wymiary16.0x22.0cm
Język oryginalnyangielski
wydawcaWektory
miejscowoscWrocław
isbn9788365842015
Wydanie1
TłumaczePaweł Kaliniecki
Liczba tomów1
Liczba stron252
Tytuł tomuMagdalena Trojanowska
OprawaMiękka
Tytuł oryginalnyTpward a truly free market
PodytułAlternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek
Kod paskowy9788365842015
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie (Dodano: 0)


{