Za wodza i naród

Autor: Bartmann Erwin

Wydawnictwo: Replika


  • Wydawca: Replika
  • Stron: 352
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Erwin Bartmann, jak wielu berlińskich uczniaków, uległ duchowi czasów oraz czarowi rozsiewanemu przez idee narodowego socjalizmu. Przekonany o tym, że wzrasta w najlepszym z państw świata, marzył o wstąpieniu w szeregi elitarnej formacji Waffen SS Leibstandarte SS Adolf Hitler. Dlatego zgłosił się do niej na ochotnika.
Po przybyciu na Front Wschodni, dołączył do oddziału łączności. Wkrótce odkrył jak dalece rzeczywistość odstaje od rozpowszechnionego mitu. Przetrwanie okazało się kwestią szczęścia, które opuściło go podczas bitwy na Łuku Kurskim. Ranny trafił do szpitala pod Berlinem, by w ostatniej fazie wojny wylądować na obronnej rubieży niedaleko linii Odry. Wówczas nadszedł czas na podjęcie ostatecznej decyzji: przetrwać samemu czy wypełnić złożoną SS przysięgę wierności aż po grób?
Od Frontu Wschodniego po zdruzgotany bombami Berlin zamieszkały w większości przez starców i zepsute samotne kobiety ? szczere wspomnienia Bartmanna prezentują w wyjątkowej i niekiedy zaskakującej perspektywie życie młodego ochotnika dywizji Leibstandarte SS Adolf Hitler.

To bardzo wartościowy pamiętnik. Ukazuje zarówno prawdziwe oblicze walk toczonych na Froncie Wschodnim, a także zmianę zachodzącą w postawie autora w stosunku do nazistowskiego reżymu i do szans na ostateczne zwycięstwo.
portal History of War

Szczegóły produktu

Tytuł oryginalnyFür Volk and Führer: The Memoir of a Veteran of the 1st SS Panzer Division Leibstandarte SS Adolf Hi
AutorBartmann Erwin
Wymiary14.5x20.5cm
Językipolski
wydawcaReplika
isbn9788376744988
Język oryginalnyangielski
Kod paskowy9788376744988
Liczba stron352
TłumaczeHermanowski Piotr
OprawaMiękka ze skrzydełkami
PodytułWspomnienia weterana pierwszej 1. Dywizji Pancernej SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
miejscowoscZakrzewo
Rok wydania2016

Opinie o produkcie


{