Ziarna na wietrze

Autor: Wienecke Rick

Wydawnictwo: Koinonia


  • Wydawca: Koinonia
  • Stron: 256
  • Oprawa: Miękka

Opis produktu

?Ziarna na wietrze? to opowieść o podróży Ricka Wienecke w głąb cierpienia Żydów w czasie Holokaustu i męki Jezusa na krzyżu.

W połowie lat 70. osobiste przeżycia Ricka popychają go do rozpaczliwego poszukiwania Boga. W tym samym czasie po raz pierwszy styka się z historią narodzin państwa Izrael, które miały miejsce zaledwie trzy lata po horrorze Holokaustu. Kiedy Rick zastanawia się nad tym, w jaki sposób Żydzi przeżyli nie tylko Holokaust, lecz także Wojnę o Niepodległość w latach 1948?1949, dochodzi do wniosku, że Bóg musi mieć coś wspólnego z Żydami i ich krajem. Zafascynowany Izraelem i historią jego narodu postanawia pracować w kibucu przez sześć miesięcy. W tym czasie Bóg sprawia, że jego serce na stałe zrasta się z żydowskim narodem, ziemią Izraela i żydowskim Mesjaszem Jezusem. Równocześnie Rick stopniowo uczy się używać nowego, danego mu przez Boga, języka przekazu artystycznego ? rzeźby.
Razem ze swoją żoną Dafną uczą się podejmowania kolejnych kroków wiary i posłuszeństwa, które prowadzą go do wykonania największego ?niebiańskiego zlecenia? ? Fontanny Łez. Instalacja przedstawiająca ?dialog cierpienia? pomiędzy Holokaustem a Ukrzyżowaniem znajduje się w mieście Arad w Izraelu, a jej replika w Brzezince, nieopodal byłego obozu Auschwitz.

?Ziarna na wietrze? to historia o tym, jak Bóg używa utalentowanego artysty, aby dzielić się Ojcowskim sercem ze swoimi dziećmi.

Rick Wienecke ? artysta, pochodzi z Kanady. Wraz z żoną Dafną są obywatelami izraelskimi. Mają dwóch synów. Obecnie mieszkają w Aradzie, na pustyni Negew w Izraelu.

Szczegóły produktu

AutorWienecke Rick
Wymiary13.3x20.6
Język oryginalnyangielski
wydawcaKoinonia
isbn9788364489280
Wydanie1
Liczba stron256
OprawaMiękka
Tytuł oryginalnySeeds in the Wind
Kod paskowy9788364489280
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{