Zła mowa

Autor: Głowiński Michał

Wydawnictwo: Wielka Litera


  • Wydawca: Wielka Litera
  • Stron: 416
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Opis produktu

Jak nie dać się propagandzie
"Władza boi się analizy języka, zdemaskowania środków językowych, przy pomocy których chce oddziaływać" - mówił Leszek Kołakowski o rządzących PRL-em.
Swoisty ?dziennik demaskatora? prowadził od lat 60. aż do upadku komunizmu w roku 1989 znakomity literaturoznawca Michał Głowiński.
Wiele haseł z niniejszej książki okazuje się nie tylko historycznym zapisem minionych czasów. Głowińskiego ?komentarze do słów? stały się po latach, w wydawałoby się zupełnie innej rzeczywistości, ponownie aktualne.
Politycy znów wskazują z jednej strony ?patriotów?, z drugiej tych, których żywiołem są ?knowania?, przywódca rządzącej partii szuka spisków, bo przecież ?to nie przypadek, że...". Tak jak niegdyś przeciwnicy (a dokładniej ?wrogowie wszelkiej maści?, ?hałastra?, a nawet ?robactwo?) są ?zaciekli i zajadli?, lokują się ?w określonych kołach?, są ?inspirowani z zewnątrz?, ?ujadają?, ich działania to ?awanturnictwo? i ?demagogia?, a nade wszystko ?przeszkadzają? w budowaniu lepszej Polski.
Wszystkie teksty w tej książce pochodzą sprzed 1989 roku. A jednak ?Zła mowa? to nieustannie aktualny podręcznik dla każdego kto nie chce poddać się propagandzie.

Szczegóły produktu

AutorGłowiński Michał
Wymiary13.5x20.4
wydawcaWielka Litera
miejscowoscWarszawa
isbn9788380321120
Wydanie1
Liczba stron416
OprawaMiękka ze skrzydełkami
Kod paskowy9788380321120
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{