Złota godzina

Autor: Donati Sara

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece


  • Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
  • Stron: 868
  • Oprawa: Kartonowa

Opis produktu

Dwie kuzynki ? Anna i Sophie Savard ? nigdy nie żyły w konwencjonalny, tradycjonalistyczny sposób. Osierocone w dzieciństwie, były wychowywane przez owdowiałą ciotkę Quinlan w ich ukochanym Waverley Place w centrum Manhattanu. Mimo że bardzo się od siebie różnią ? Anna jest odważna i wygadana, ma jasną karnację i ciemne włosy, Sophie zaś to spokojna i pełna wdzięku młoda kobieta, o ciemno-miodowym kolorze skóry oraz kasztanowych włosach ? obie łączy ta sama historia, więzy krwi oraz dążność do przełamywania norm i konwencji.
Anna jest chirurgiem, Sophie zaś ? położną. To jednak niełatwy czas dla kobiet lekarek. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w zawrotnie szybkim tempie, z drugiej ? wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock ? niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. Mimo tych przeciwności losu Anna i Sophie kochają swoją pracę. Robią wszystko, by zwalczać nierówności społeczne i pomagać uciśnionym kobietom.
CZY JEDNAK ODWAGA I MIŁOŚĆ WYSTARCZĄ, BY KOBIETY ODNIOSŁY W TEJ WALCE SŁUSZNE ZWYCIĘSTWO?
?Sprawnie napisana, (?) intrygująca saga historyczna, która wlewa życie w ducha emocjonującej przeszłości? ? Booklist
?Niezwykle klimatyczna i wciągająca? ? ?Kirkus Reviews?
??
Sara Donati (właśc. Rosana Lippi). Za pierwszą powieść, zatytułowaną Homestead, zdobyła prestiżową nagrodę Pen/Hemingway Award (1999) oraz znalazła się w finale plebiscytu 2001 Orange Prize. Jest autorka słynnej serii Into the Wilderness ? epickiej sagi opowiadającej losy amerykańskiej rodziny walczącej o przetrwanie w dziczy.

Szczegóły produktu

AutorDonati Sara
Wymiary15.5x24.0
wydawcaWydawnictwo Kobiece
miejscowoscBiałystok
isbn9788365506184
Wydanie1
TłumaczeŚwierczyńska Edyta
Liczba stron868
OprawaKartonowa
Tytuł oryginalnyThe Gilded Hour
Kod paskowy9788365506184
Rok wydania2016
Językipolski

Opinie o produkcie


{