Złota klatka

Autor: Borkowski Mateusz, Znaniecki Michał

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne


  • Wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
  • Stron: 454
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Ceniony reżyser Michał Znaniecki w szczerej rozmowie z muzykologiem Mateuszem Borkowskim zaprasza do swojego świata, pozwalając nie tylko wniknąć w tajniki warsztatu i rzemiosła, ale także pokazując krok po kroku meandry operowej reżyserii.

Czytelnik ma wyjątkową okazję poznać ?od kuchni? złożony proces produkcji opery ? od pierwszego otwarcia partytury, aż po premierę, od projektu, aż po jego realizację. Tytułowa ?Złota klatka? to próba syntezy twórczej i analiza artystycznych wyborów dokonywanych przez reżysera wychowanego zawodowo w tradycji włoskiego teatru muzycznego. To świadomość artystycznych ograniczeń, jakie nakłada na reżysera libretto, partytura, tradycja i praktyka wykonawcza, ale i odkrycie kryjących się w owej klatce niespożytych możliwości dających poczucie twórczej wolności i zachęcających do dalszych poszukiwań i filozoficzno-estetycznych rozważań.

Paradoks złotej klatki polega na odnalezieniu swobody artystycznej wypowiedzi w granicach wytyczonych przez dzieło muzyczne. Książka jest zarówno autoanalizą twórczości Znanieckiego, jak i pewnego rodzaju podręcznikiem, swoistą ?instrukcją obsługi? zarówno dla adeptów reżyserii, widzów, jak i wszystkich zainteresowanych światem opery. Okazuje się, że opowiadanie o operze od podszewki może być fascynujące także dla tych czytelników, którzy nigdy miłośnikami opery nie byli.

Szczegóły produktu

AutorBorkowski Mateusz, Znaniecki Michał
Wymiary14.5x21.0cm
wydawcaPolskie Wydawnictwo Muzyczne
isbn9788322450185
Liczba stron454
Seria cykluOPERA
OprawaTwarda
PodytułMichał Znaniecki w rozmowie z Mateuszem Borkowskim
Kod paskowy9788322450185
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{