Zmiana warty

Autor: Szafraniec Krystyna, Domalewski Jarosław, Szymborski Paweł, i in.

Wydawnictwo: Scholar


  • Wydawca: Scholar
  • Stron: 352
  • Oprawa: Twarda

Opis produktu

Prezentowana książka zarówno w warstwie teoretycznej, jak i empirycznej reprezentuje wysoki poziom naukowy, który z jednej strony satysfakcjonuje profesjonalnych badaczy społecznych, a z drugiej ? stawiając wysokie wymagania przed zainteresowanym problematyką pracy czytelnikiem ? nie tworzy barier w upowszechnianiu wiedzy naukowej w opinii publicznej, dydaktyce i publicystyce.
z recenzji prof. dr. hab. Bogdana W. Macha

Opracowanie jest znaczącym wkładem do juwentologii, ponieważ pokazuje, że trudność osiągania dorosłości jako zjawisko społeczne wykracza poza Europę i Stany Zjednoczone Ameryki ? dotyczy bowiem także Azji. Wartość rozprawy tkwi także w całościowym zamyśle diagnostycznym, rozległości omawianej problematyki ? czytamy o źródłach kłopotów, czyli o zmianach systemów edukacyjnych, zmianach gospodarczych i rynku pracy, demografii oraz o konsekwencjach dotyczących aranżacji rodziny i w rezultacie o dopasowywaniu orientacji życiowych do skali wyzwań stojących przed młodymi ludźmi. Poznajemy wreszcie stosunek młodych dorosłych do zadań sfery publicznej i postawy wobec demokracji.
z recenzji dr. hab. Krzysztofa Koseły, prof. UWAutorzy książki, pracownicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, związani także z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, tworzą zespół realizujący projekty z zakresu socjologii edukacji i młodzieży. Podstawą niniejszej pracy są m.in. wyniki szeroko zakrojonych, międzynarodowych (ponadeuropejskich) badań własnych, które swym zasięgiem objęły dziewięć postkomunistycznych krajów. Poza Polską były to: Bułgaria, Łotwa, Niemcy wschodnie, Rosja, Rumunia, Węgry, a także Chiny i Wietnam.

Szczegóły produktu

AutorSzafraniec Krystyna, Domalewski Jarosław, Szymborski Paweł, i in.
Wymiary17.0x24.5cm
wydawcaScholar
miejscowoscWarszawa
isbn9788373838840
Wydanie1
Liczba tomów1
Liczba stron352
OprawaTwarda
PodytułMłode pokolenia a transformacje we wschodniej Europie i Azji
Kod paskowy9788373838840
Rok wydania2017
Językipolski

Opinie o produkcie


{